رکورد قیمت دلار طی معاملات این هفته در سال جاری شکسته شد، اما با اقدامات بازدارنده و همراهی نکردن بازار، بار دیگر قیمت دلار به کانال ۲۷ هزار تومان بازگشت.

هفته رکوردزنی قیمت دلار

به گزارش کارآفرین نیوز، بازار ارز در حالی فعالیت خود را این هفته شروع کرد که قیمت هر دلار آمریکا به بالاترین حد خود در سال ۱۴۰۰ رسیده بود. بر این اساس قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد روز شنبه ۲۲ آبانماه به ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

با وجود اینکه پیش‌بینی می‌شد روند افزایشی قیمت ارز به دلیل برخی از تحولات و کنش‌ها سیاسی و بین المللی افزایش پیدا کند، اما دلار در این هفته روی کانال ۲۹ هزار تومان را ندید و رفته رفته حتی روند نزولی به خود گرفت.

به طوری که هر دلار آمریکا در پایان روز کاری چهارشنبه به ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. البته امروز قیمت هر دلار آمریکا با رشد ۱۰۰ تومانی، ۲۸ هزار تومان در بازار آزاد معامله شد.

هفته رکوردزنی قیمت دلار

یکی از اصلی‌ترین دلایل کاهش قیمت دلار در روزهای اخیر انتشار اخبار امیدوار کننده درباره بازگشت ارزهای بلوکه شده کشورمان بود، از ابتدای هفته جاری رییس کل بانک مرکزی بر این موضوع تاکید داشت و حتی یکی از فعالان رسانه‌ای نزدیک به دولت هم خبر از بازگشت ۳.۵ میلیارد دلار به کشورمان داده بود. همچنین وزیر نفت هم در هفته جاری چندین بار از بهبودی شرایط فروش نفت کشورمان سخن گفته بود.

البته در کنار فضاسازی‌های مثبتی که در راستای کاهش قیمت ارز انجام شده بود؛ بانک مرکزی هم اقدام به مداخلات گسترده‌ای در بازار ارز کرد. به طوری که همه روزه صرافی‌های امین بانک مرکزی تا سقف دو هزار و ۲۰۰ دلار، ارز با قیمت پایین تر از بازار آزاد در اختیار مشتریان می‌گذاشتند.

هفته رکوردزنی قیمت دلار

بررسی روند قیمتی یک ماهه قیمت دلار در بازه زمانی آبان ماه گویای آن است که دلار روندی صعودی داشته است. پایین ترین قیمت دلار در ماه جاری مربوط به ۱۰ آبان ماه با ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =