تغییرات قیمتی بازار سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت نشان می‌دهد که قیمت‌ها در این بازار با افت و خیز همراه بوده است.

نوسانات بازار سکه در هفته پایانی آبان

به گزارش کارآفرین نیوز، براساس قیمت های اعلامی، نرخ طلا و سکه در روز شنبه (۲۲ آبان) افزایش داشته به طوری که هر قطعه سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و هر قطعه ربع سکه ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه گرمی نیز دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش می رسید.

در همان روز با توجه به افزایش نرخ انس و دلار که افزایش نرخ سکه و طلا را در پی داشته، هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۷۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۵۳۰ هزار تومان به فروش رفت.

در روز یکشنبه (۲۳ آبان) هم با توجه به رشد نرخ ارز، قیمت ها در بازار سکه و طلا با افزایش همراه بود و هر قطعه سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان به فروش رسید.

همچنین هر قطعه ربع سکه ۳ میلیون و ۸۵۰ میلیون تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۷۶ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۵۲۷ هزار تومان فروخته شد.

نوسانات بازار سکه در هفته پایانی آبان

افت قیمت‌ در بازار

این در حالی است که روز دوشنبه (۲۴ آبان) به دلیل افت نرخ ارز و انس جهانی، قیمت ها در بازار سکه و طلا کاهش پیدا کرد و هر قطعه سکه طلا طرح جدید ۱۲ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۳۰ هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش می رسید.

همچنین، در این روز هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۵۲۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان فروخته شد.

با توجه به اینکه از اواسط هفته شاهد افت نرخ ارز بودیم، در روز سه شنبه (۲۵ آبان) هم قیمت سکه و طلا در بازار کاهش یافت به نحوی که هر قطعه سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رفت.

علاوه بر آن، در این روز هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان فروخته شد که این امر ناشی از کاهش قیمت دلار تا ۲۸ هزار و ۵۰ تومان و یورو تا ۳۲ هزار و ۳۰۰ تومان بود.

نوسانات بازار سکه در هفته پایانی آبان

روز چهارشنبه (۲۶ آبان) هم قیمت ها همچنان کاهشی بود و هر قطعه سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۳ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و سکه گرمی دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۲۴۸ هزار تومان به فروش رسید.

روز پنج شنبه (۲۷ آبان) هم قیمت سکه و طلا در بازار آزاد کاهش یافت و هر قطعه سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سکه طرح جدید ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و هر گرم طلا ۱۸ عیار نیز با قیمت یک میلیون و ۲۴۵ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۳۹۴ هزار تومان در این بازار فروخته شد.

نرخ ارز و سکه در این هفته با نوسانات بسیاری همراه بود، اما به تدریج در روزهای پایانی هفته، روند کاهشی به خود گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =