حجم دارایی خارجی بانک‌های تخصصی کشور در شهریورماه امسال ۷۶.۶ درصد رشد داشته و جمع کل دارایی بانک‌های این بخش نیز هزار و ۲۶۴ هزار میلیارد تومان است.

دارایی ۵ بانک‌ تخصصی کشور ۱۲۶۴ هزار میلیارد تومان شد

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی آخرین گزارش بانک مرکزی از وضعیت دارایی ها و بدهی های بانک های تخصصی در شهریورماه امسال نشان می دهد که حجم دارایی های خارجی بانک های تخصصی کشور در ماه مورد بررسی با ۷۶.۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ۳۴۴۰.۴ هزار میلیارد ریال رسید.

بر پایه این گزارش، حجم اسکناس و مسکوک نزد بانک های تخصصی با ۱۱.۲ درصد رشد به ۱۱.۹ هزار میلیارد ریال رسید و سپرده این بانک ها نزد بانک مرکزی نیز با رشد ۴۰.۳ درصدی به ۳۲۱.۸ هزار میلیارد ریال بالغ شد.

جمع کل دارایی های بانک های تخصصی کشور در ماه ششم سال ۱۴۰۰ با رشد ۳۱.۹ درصدی نسبت به شهریورماه سال ۹۹ به رقم ۱۲۶۴۰.۸ هزار میلیارد ریال رسید.

رقم بدهی بخش دولتی به بانک های تخصصی در شهریور امسال به میزان ۷۹۷.۳ هزار میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن، ۵۰.۲ درصد رشد نشان می دهد.

دارایی ۵ بانک‌ تخصصی کشور ۱۲۶۴ هزار میلیارد تومان شد

به صورت مجزا، بدهی دولت در ماه مورد بررسی به این بانک ها رقم ۷۷۱.۹ هزار میلیارد ریال بوده که ۴۸ درصد رشد یافته و بدهی شرکت ها و موسسات دولتی نیز ۲۵.۴ هزار میلیارد بود که در این بخش ۱۷۹.۱ درصد رشد ثبت شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی، بانک های توسعه تعاون، توسعه صادرات ایران، صنعت و معدن، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک های دولتی تخصصی و توسعه ای کشور شناخته می شوند.

دارایی ۵ بانک‌ تخصصی کشور ۱۲۶۴ هزار میلیارد تومان شد

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =