علاوه بر انتشار آمار تورم در آمریکا و افزایش قیمت‌های جهانی، آغاز فصل جشن‌های عروسی در هند نیز بر افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی، تاثیر و فشار مضاعف ایجاد کرده است.

افزایش قیمت طلا در آستانه فصل جشن‌های عروسی هند

به گزارش رویترز، این هفته تقاضای خرید طلا در اغلب مراکز آسیایی به بالاترین سطح قیمتی در چند ماه اخیر رسید.

گرچه معامله گران، نزدیکی فصل عروسی ها در هند را عامل موثری بر افزایش قیمت ها می دانند. معامله گران شمش طلا در بمبئی معتقدند طلافروشان جریان فروش را تقریبا" متوقف کرده اند.

معاملات آتی طلا در هند نیز روز پنج شنبه با قیمت ۴۹ هزار و ۵۹ روپیه (هر ۱۰ گرم) بسته شد. این در حالی است که طلا در معاملات دوشنبه هفته گذشته (۱۵ نوامبر) به بالاترین سطح قیمتی از ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) یعنی ۴۹ هزار و ۶۱۰ روپیه رسید.

معامله گران شمش در دهلی نیز در تایید سخنان هم صنفان خود در بمبئی می گویند: مردم عادی نیز خرید طلا را به تعویق انداخته اند.

افزایش قیمت طلا در آستانه فصل جشن‌های عروسی هند

به گزارش رویترز، هند دومین مصرف کننده طلا (پس از چین) در دنیاست و مصنوعات طلا طرفداران و خریداران بسیاری در هند دارد. در فصل برگزاری جشن های عروسی در هند، رونق معاملات طلا در بازارهای هند بسیار قابل توجه است.

از سوی دیگر، رشد تورم جهانی که هفته گذشته بسیاری از سازمان های بین المللی نیز نسبت به آن هشدار داده بودند موجب شده بسیاری از سرمایه گذاران خُرد و کلان به منظور جلوگیری از کاهش ارزش دارایی های خود، با تبدیل سرمایه های خود به طلا، موجب تسریع در روند افزایشی تقاضا و قیمت در این بازار شوند.

افزایش قیمت طلا در آستانه فصل جشن‌های عروسی هند

گرچه بسیاری از معامله گران و کارشناسان برجسته بازار، انتشار آمار نرخ تورم در آمریکا و انگلیس را نیز در آغاز این روند صعودی بسیار موثر می دانند.

طلا در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته؛ ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان) در حدود ۱۸۶۱.۵ دلار بسته شد. گرچه در ابتدای معاملات این روز ۱۸۶۶ دلار خرید و فروش می شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =