شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی فعال کشور در عرصه مس، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه ۱۶۷ هزار و ۷۸۹ تُن کاتد مس تولید کردند که در هم‌سنجی با پارسال رشد سه درصدی را نشان می‌دهد.

تولید بیش از ۱۶۷ هزار تُن کاتد مس از ابتدای سال

به گزارش کارآفرین نیوز، بر پایه آمارهای شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی کشور، ۲۴ هزار و ۴۶۱ تن از مجموع کاتد مس تولیدی مربوط به عملکرد مهرماه کارخانه‌های پالایشگاه و لیچینگ مجتمع مس سرچشمه و میدوک است که در مقایسه با مهر ۹۹ رشد هفت درصدی ثبت کرد.

کاتد مس به عنوان مواد خام اولیه برای تولید محصولاتی با مس که خلوص بالا دارند و برای آلیاژ مس، کاربرد دارد. از کاتد مسی برای ساخت آلیاژهایی مانند برنج، برنز و فولاد آلیاژی استفاده می‌شود و علاوه بر اینکه در صنایع سیم، کابل و ترانسفورماتور کاربرد وسیعی دارد، در حمل و نقل، وسایل برقی و ماشین‌آلات، تجهیزات دفاعی و ساخت و ساز به مصرف می‌رسد.

میزان تولید آند مس

آمارهای مورد بررسی در هفت ماهه ابتدایی امسال حاکی از تولید ۲۰۸ هزار و ۵۰۹ تن مس آند در کارخانجات ذوب سرچشمه و خاتون‌آباد است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲ درصد افزایش داشته است.

مس آند تولیدی این واحدها در مهرماه به رقم ۲۹ هزار و ۷۲۵ تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال ۹۹ افزایش ۱۶ درصدی نشان می‌دهد.

میزان تولید کنسانتره مس

بررسی عملکرد واحدها تغلیظ مس میدوک، سونگون، مس سرچشمه، چهل کوره، مزرعه و واحد ۵۰۰ تنی در هفت ماهه ابتدایی امسال همچنین حاکی از تولید ۷۱۲ هزار و ۶۸۵ تن کنسانتره مس است که نسبت به مدت مشابه سال ۹۹ یک درصد افزایش داشته است.

همچنین مهرماه امسال جمع میزان کنسانتره مس تولیدی واحدهای یاد شده رقم ۱۱۱ هزار و ۶۰ تن را نشان می‌دهد که در مقایسه با ماه مشابه پارسال با رشد چهار درصدی همراه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =