بانک مرکزی اعلام کرد: تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی هفت ماهه ابتدای سال جاری به بخش‌های اقتصادی با رشد ۵۹ درصدی به ۱۵ هزار هزار میلیارد ریال رسید.

افزایش ۵۹ درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، تسهیلات پرداختی در این مدت به بخش‌های اقتصادی مبلغ ۱۴۸۲۸.۹ هزار میلیارد ریال است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل به مبلغ ۵۴۷۴.۲ هزار میلیارد ریال (معادل ۵۸.۵ درصد) افزایش داشته است.

براساس گزارش منتشر شده توسط بانک مرکزی، سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در کلیه بخش‌های اقتصادی طی هفت ماهه ابتدای سال جاری مبلغ ۹۹۱۷.۸ هزار میلیارد ریال معادل ۶۶.۹ درصد کل تسهیلات پرداختی است.

از طرفی سهم تسهیلات پرداختی بابت تامین سرمایه در گردش بخش صنعت و معدن در هفت ماهه ابتدای سال جاری معادل ۳۴۷۶.۶ هزار میلیارد ریال بوده که حاکی از تخصیص ۳۵.۱ درصد از منابع تخصیص یافته به سرمایه در گردش کلیه بخش‌های اقتصادی (مبلغ ۹۹۱۷.۸ هزار میلیارد ریال) است.

https://www.cbi.ir/Upload/Images/News/7%20%D9%85%D8%A7%D9%87.PNG

همچنین از ۴۳۹۷.۶ هزارمیلیارد ریال تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل ۷۹.۱ درصد آن (مبلغ ۳۴۷۶.۶ هزار میلیارد ریال) در تامین سرمایه در گردش پرداخت شده که بیانگر توجه و اولویت‌دهی به تامین منابع برای این بخش توسط بانک‌ها در سال جاری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =