وزیر اقتصاد گفت: از امروز (۲۹ آبان) بانک‌ها موظف شدند یک نسخه از قرارداد تسهیلات را برای اطلاع از مفاد آن به دریافت کننده‌های وام تحویل دهند.

بانک‌ها اطلاعات قرارداد وام را به متقاضیان ارائه کنند

به گزارش کارآفرین نیوز، سیداحسان خاندوزی ضمن اعلام این خبر اظهارداشت: یکی از مسائل پُرتکرار و نارضایتی های فعالان اقتصادی، تولیدکنندگان و حتی مردم و خانوارهایی که با سیستم بانکی سر و کار داشتند، عدم دسترسی به نسخه تسهیلات خود و اینکه نرخ سود آن ها به چه طریقی محاسبه شده است، بود.

وی افزود: پیش از این، شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی مصوباتی را در این زمینه داشتند، اما به علت اینکه در سیستم بانکی کشور ضعف هایی وجود داشت، به طور کامل اجرا نمی شد و بسیاری از فعالان همچنان شکایت های خود را واصل می کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: در جلسه ای که با مدیران عامل بانک های دولتی داشتیم، تعهد جدی از آن ها گرفته شد تا از امروز، هر یک از گیرندگان تسهیلات که به بانک مراجعه و درخواست یک نسخه از قرارداد خود را داشته باشند، بانک ها مکلف باشند که آن را در اختیار مشتری قرار بدهند تا نحوه محاسبه سود، جرائم و وثایق تسهیلات برای مردم و تولیدکنندگان کاملا شفاف شود.

بانک‌ها اطلاعات قرارداد وام را به متقاضیان ارائه کنند

خاندوزی تصریح کرد: قدم بعدی، حرکت به سوی الکترونیکی شدن قراردادهای تسهیلاتی است تا امکان چک کردن آن به صورت آنلاین نیز برای مردم فراهم شود. البته این موضوع زیرساخت هایی نیاز دارد و چند ماه زمان می برد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =