شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با افت ۲۷ هزار و ۲۹۲ واحدی، در ارتفاع یک میلیون و ۳۸۳ هزار و ۴۸۵ واحد قرار گرفت.

سقوط ۲۷ هزار واحدی بورس

به گزارش کارآفرین نیوز، شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزش سه هزار و ۲۳۶ واحدی به ۳۸۳ هزار و ۵۲۸ واحد رسید.

نمادهای اثرگذار

فولاد، فارس و شستا، پارسان و کچاد نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند و شفن، پترول، انرژی ۳ و برکت سبزترین نمادها در روز سرخ بورس امروز بودند. شستا، انرژی۳، فولاد، پترول و شبندر نیز پُرتراکنش ترین نمادهای امروز بازار سرمایه بودند.

فرابورس

فرابورس نیز مانند دو شاخص دیگر منفی شد و با افت ۲۵۴ واحدی، سطح ۱۹ هزار و ۹۸۸ را ثبت کرد.

سقوط ۲۷ هزار واحدی بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با کاهش دو درصدی به رقم ۷ هزار و ۱۴۰ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان بود که ۲۴ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خُرد نیز اندکی رشد کرد و با افزایش ۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۴ هزار و ۵۰۹ میلیارد تومان رسید که ۵۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

سهام عدالت

در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سهام عدالت در مقایسه با روز چهارشنبه (٢۶ آبان ماه)، ٢.٧ درصد کاهش یافت و ارزش سبد ۵۳۲ هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴٩٢ هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ١٢ میلیون و ٣۴٧ هزار تومان، ٢٣ میلیون و ٢۶١ هزار تومان و ١١ میلیون و ۴۴٩ هزار تومان رسید. با احتساب این موضوع، ارزش ۶٠ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ٧ میلیون و ۴٠٨ هزار تومان رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =