رییس سازمان بورس گفت: کمتر از دو ماه آینده، زیرساخت‌های سامانه سجام برای پرداخت سود سهام شرکت‌های بورسی آماده می‌شود.

آماده‌سازی زیرساخت سامانه سجام برای پرداخت سود سهام شرکت‌ها

به گزارش کارآفرین نیوز، مجید عشقی درباره لزوم پرداخت سود شرکت‌ها از طریق سامانه سجام بیان داشت: با توجه به اینکه سامانه سجام امسال تکمیل می‌شود، هنوز بسیاری از سهامداران اطلاعات خود را وارد سامانه نکرده‌اند و ما بدون احراز هویت نمی‌توانیم سود سهام شرکت‌ها را به حساب آن‌ها واریز کنیم.

عشقی بیان کرد: در بحث تکمیل سامانه سجام به زیرساخت‌های فنی و دسترسی به سیستم بانکی نیاز بود. در توافقی که با بانک مرکزی انجام دادیم امیدوارم کمتر از دو ماه آینده، زیرساخت‌ها آماده شود تا همه شرکت‌ها سود خود را از طریق سامانه سجام پرداخت کنند تا سهامداران برای دریافت سود مجبور نشوند به شرکت‌های متعدد مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های زیادی در صف پذیرش در بورس هستند، گفت: ۲۰ شرکت از جمله شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپی آماده عرضه در تابلو بورس هستند و منتظر هستیم تا بازار روانتر شود.

عشقی ادامه داد: در بحث نقدشوندگی در بازار مشکلی وجود ندارد، به جز چند سهم که به دلایل خاصی مشخص هستند، در ۹۵ درصد بازار، صف‌های خرید و فروش مستمری نداریم.

رییس سازمان با بیان اینکه در بورس یکی از مهم ترین رسالت‌های ما بحث اعتمادسازی است، افزود: در بازار سرمایه مشکل بنیادی وجود ندارد و با توجه به سودآوری شرکت‌ها، نگرانی از بابت سهم‌ها نیست.

وی بیان کرد: در طی یکماه اخیری که در این پست حضور دارم با پیگیری‌های صورت گرفته، قولی از مسئولین مبنی بر ایجاد ثبات در سیاست‌گذاری‌های کلان در صنایع مختلف گرفتم.

عشقی افزود: بورس در صنایع سیاست‌گذاری نمی‌کند، در وزارتخانه‌های مختلف تصمیمات گرفته و در بورس نشان داده می‌شود.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که با توجه به منافع مصرف‌کننده و تولیدکننده، به سمت حذف قیمت‌گذاری دستوری، افزایش تولید و ایجاد زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری برویم.

عشقی تاکید کرد: مطمئن هستم در سال آینده شرکت‌ها سودآوری بهتری نسبت به امسال خواهند داشت.

وی بیان کرد: در بیشتر صنایع مشکل قیمت‌گذاری دستوری نداریم و در برخی صنایع هم این مشکل مرتفع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =