سخنگوی گمرک گفت: کشورمان در هفت ماه نخست امسال، ۵۸ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۳ دلار خودرو و لوازم یدکی صادر کرده که هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار آن مربوط به صادرات انواع خودرو بوده است.

صادرات ۵۸.۴ میلیون دلار خودرو و لوازم یدکی

به گزارش کارآفرین نیوز، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک ایران بیان داشت: از ابتدای سال تا پایان مهرماه، هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار انواع خودرو به ۱۲ کشور صادر شده است.

وی افزود: از این میزان یک میلیون و ۱۰۴هزار و ۴۸۴دلار مربوط به صادرات خودروهای تا ۱۵۰۰سی سی بوده که به هشت کشور صادر شده و آذربایجان با خرید ۹۷۱ هزار و ۸۹۸دلار در صدر خرید قرار دارد و کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، سنگال، اوکراین، عراق و ترکیه در رتبه های بعدی هستند.

لطیفی در خصوص صادرات خودروهای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ سی سی توضیح داد: ارزش صادرات خودروهای ۱۵۰۰تا ۲۰۰۰ سی سی در این مدت ۴۴۹هزار و ۱۲۴ دلار بود که به ۶کشور عراق با ۲۷۴هزار و ۲۲۵دلار، سنگال با ۶۳هزار و ۶۰دلار، اسپانیا با ۴۰هزار و ۱۹۸دلار، روسیه با ۳۴هزار و ۷۲۵دلار، تایوان با ۳۳هزار و ۷۵۲دلار و امارات با سه هزار و ۱۶۴دلار صادر شد.

سخنگوی گمرک در ادامه گفت: ۱۶هزار و ۵۰۰دلار خودروهای ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰سی سی هم به کشور آذربایجان صادر شد. لطیفی در خصوص صادرات خودروهای دیزلی یا نیمه دیزلی توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال چهار میلیون و ۷۳۹هزار و ۳۳۲دلار خودروی نیمه دیزلی و دیزلیِ ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ سی سی به عراق صادر شده و تایوان نیز ۸۰هزار دلار خودروی نیمه دیزلی۱۵۰۰ سی سی تا ۲۰۰۰ سی سی از ایران واردات داشته، روسیه نیز هزار و ۹۲۹ دلار از این نوع خودرو از ایران خریداری کرده است.

وی افزود: ۸۲۵هزار و ۸۹۶ دلار خودروهای حمل کالا و متفرقه نیز توسط کویت (۱۴۸هزار دلار)، ونزوئلا (۶۷۲هزار دلار) و دیگر کشورها با پنج هزار و ۸۹۶دلار از کشورمان خریداری شد.

سخنگوی گمرک در خصوص صادرات لوازم یدکی خودرو رو نیز توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال ۵۱میلیون و ۱۹۰هزار و ۴۶۸دلار لوازم یدکی خودرو صادر شد که ۱۴میلیون و ۲۰۲هزار و ۳۰۵دلار مربوط به بدنه خودرو، سه میلیون و ۸۴۹هزار و ۴۲۵دلار اجزا و قطعات مربوط به بدنه، سه میلیون و ۱۹۰هزار و ۳۲۶دلار محور خودرو، دو میلیون و ۵۸۴هزار و ۹دلار انواع رادیاتور، دو میلیون و ۹۷هزار و ۲۱۷دلار چرخ دنده و بازوهای انتقال نیرو، یک میلیون و ۷۷۵هزار و ۱۲۹دلار کمک فنر، ۸۵۰هزار و ۶۶دلار انواع چرخ و قطعات، ۶۴۲هزار و ۴۹۲دلار اجزا و قطعات تریلرها بود.

وی افزود: ۴۵۹هزار و ۲۴۱دلار سیبک و قطعات آن، ۳۸۵هزار ۳۲۶دلار دسته موتور و قطعات، ۳۷۲هزار و ۲۳دلار چراغ، لامپ و راهنما، ۳۰۴هزار و ۸۱۵دلار لنت ترمز ۲۶۹هزار و ۴۶۶دلار کاسه و دیسک ترمز، ۲۴۹هزار و ۷۲دلار انواع سپر، ۲۳۰هزار و ۵۷۴دلار انواع اگزوز و قطعات، ۱۵۶هزار و ۲۸۲دلار انواع کمربند، ۳۳هزار و ۲۴۵دلار جعبه دنده، ۳۰هزار و ۳۶۰دلار اجزا و قطعات کلاچ و ۲۰هزار و ۴۹۸دلار صندلی خودرو در این مدت به کشورهای دیگر صادر شد.

لطیفی در پایان افزود: ۱۹میلیون و ۱۲۹هزار و ۹۳۵دلار سایر اجزا و قطعات دیگر مرتبط با خودرو نیز در این مدت صادر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =