بازشناسی چهره استفاده‌های فراوانی در حوزه بانکی و پرداخت امنیت اطلاعات اجرا و نظارت بر قانون حوزه فروش و تجارت دارد. یکی از کاربردهای مهم این سیستم در شبکه بانکی است که در بخش‌های مختلف می‌توان خدمات مختلفی با سیستم تصدیق هویت از روی چهره انجام داد.

تشخیص چهره به کمک نظام بانکی می‌آید

به گزارش کارآفرین نیوز ، با تشخیص وجود چهره در دوربین VTM و ATM امکان ارائه خدمات دستگاه‌های امکان تصدیق هویت فرد با ارائه کارت شناسایی در شعب امکان لاگین در همراه بانک به عنوان عامل دوم امکان لاگین در همراه بانک بدون وارد کردن نام کاربری در شعب بانک‌ها و ارسال هشدار به ریاست شعبه VIP تشخیص مشتری از موارد گوناگون استفاده از سیستم تأیید هویت چهره است.

در همین راستا بانک او سی بی سی در سنگاپور برای تأیید هویت دقیق مشتریان خود در زمان استفاده از دستگاه‌های خودپرداز از سیستم شناسایی چهره استفاده می کند تا نیاز به استفاده از کارت‌های فیزیکی برای انجام تراکنش‌های بانکی حذف شود. در حال حاضر از این فناوری تنها می‌توان برای اطلاع از گردش حساب بانکی استفاده کرد و امکان دریافت پول از دستگاه قرار است در مراحل بعدی به این سیستم اضافه شود.

سیستم‌های تشخیص هویت بیومتریک تا پیش از این برای شناسایی افراد در محیط‌های اداری و شغلی به کار گرفته می‌شدند، اما استفاده از آنها در بانک‌ها تازگی دارد. انتظار می‌رود تا سال آینده بتوان از فناوری یادشده برای سپرده گذاری، انتقال پول به سایر بانک‌ها و پرداخت صورت حساب کارت‌های اعتباری نیز استفاده کرد. در شرایط فعلی و با شیوع بیماری کووید ۱۹ و در نظر گرفتن پتانسیل این سیستم در به حداقل رساندن تماس فیزیکی مشتریان با سطح ATM‌ها؛ این پروژه کاملاً مرتبط و کاربردی عمل خواهد کرد.

همچنین بانک کایشا نیز در اسپانیا شروع به استفاده از ATM‌های مجهز به سیستم احراز هویت مبتنی بر چهره کرده است. این سیستم به کاربران امکان می‌دهد تا با تشخیص چهره توسط دستگاه، بدون نیاز به وارد کردن رمز، برداشت وجه خود را انجام دهند. تمامی شعب خودگردان این بانک حداقل یک ATM سازگار با این فناوری را خواهند داشت و تعداد مراکز مجهز به خودپردازهای احراز هویت از طریق چهره فراتر از  ۱۰۰ مرکز خواهد بود.

برنامه راهبردی این بانک به خدمت گرفتن تکنولوژی برای آفرینش بهترین تجربه بانکداری مشتریان است. تلاش ما بر رفع نیازهای مشتریان و تطبیق با سبک زندگی‌های جدید است. در شرایط اقتصادی فعلی، امنیت و سرعت از فاکتورهای کلیدی در تراکنش‌های بانکی هستند و استفاده از فناوری بیومتریک در ATM‌ها فواید فراوانی در راستای رسیدن به این دو فاکتور مهم خواهد داشت.

پس از تکمیل برنامه توسعه بانک شایکا موفق به ارائه بزرگترین شبکه از خودپردازهای مجهز به فناوری احراز هویت از طریق چهره جهان خواهد شد و تنها مرکزی خواهد بود که سیستم‌ بیومتریک آن با وجود عدم لزوم وارد کردن رمز برای برداشت وجه از امنیت بالایی برخوردار هستند.

بررسی گردش حساب و دریافت پول محبوب‌ترین خدمات مورد استفاده از طریق دستگاه‌ های خودپرداز هستند و از هر ۱۰ تراکنش هشت تراکنش به این موضوع اختصاص دارد. خدمات یادشده با استفاده از سیستم تأیید هویت دولتی سینگ پس انجام می‌شود که به یک پایگاه داده از تصاویر و اطلاعات بیومتریک چهار ملیون سنگاپوری متصل است. دولت سنگاپور از این اطلاعات برای مقابله با کلاهبرداری استفاده می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =