انجمن شرکت‌های هواپیمایی قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی را اعلام کرد.

اعلام قیمت جدید بلیت پروازهای داخلی

به گزارش کارآفرین نیوز، نرخ جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی اعلام شده که در آن حدود ۱۲ تا ۱۳ درصد قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به آن چه که شرکت‌های هواپیمایی (ایرلاین‌ها) از ابتدای تیر افزایش داده بودند کاهش پیدا کرده است. از امروز اول آذر مقرر شده فروش بلیت تنها بر اساس کارت واکسن و یا تست پی سی آر منفی ۷۲ ساعت قبل باشد که قرار است با همکاری وزارت کشور و وزارت بهداشت و درمان کشور از طریق سامانه امید برنامه را اجرایی کند.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه میانگین قیمت نرخ بلیت هواپیما از امروز (یکم آذر) بین ۱۲ تا ۱۳ درصد کاهش خواهد یافت، گفت: کاهش قیمت بلیت هواپیما از ۲ تا ۳ درصد شروع و تا ۳۳ درصد ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: به طور مثال مسیر تهران-مشهد بیش از یک میلیون و ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که در حال حاضر با کاهش ۹ درصدی به ۹۸۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. اسعدی سامانی با بیان اینکه ما دیگر کف قیمتی نداریم، گفت: نرخ‌ها شناور و سقف قیمتی تعیین شده و متناسب با ایام و پیک‌های ساعتی قیمت‌ها تغییر می کنند.

وی با بیان اینکه مردم می‌توانند در اواسط هفته بلیتی با قیمت حدود ۵۶۶ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۹۰۰ هزار تومان خریداری کنند، گفت: ارزان‌ترین نرخ بلیت ما ۵۶۶ هزار و ۸۰۰ تومان مربوط به مسیر تهران-اراک است و گران‌ترین مسیر خطوط پروازی تهران-چابهار است.

اسعدی سامانی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی در قبال این کاهش قیمت قول مساعدی از وزیر راه و شهرسازی گرفته‌اند که بتوانند تسهیلات و اعتباراتی به ایرلاین‌ها پرداخت کنند، گفت: این کاهش قیمتی از امروز اعمال و ممکن است ایرلاین‌ها طی یکی دو روز آینده برای بارگذاری قیمت‌ها در ایرلاین‌های خود با مشکلاتی مواجه شوند که پس از گذشت یکی دو روز این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مسیر تهران-اهواز هم ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: مسیر تهران-شیراز هم کاهش بسیاری پیدا کرده و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد بهبود وضعیت ایرلاین‌ها باشیم. اسعدی سامانی بیان کرد: ۶۰ درصد هزینه شرکت‌های هواپیمایی ارزی است و طبیعتا تغییر نرخ ارز تأثیر بسزایی در قیمت بلیت دارد و امیدواریم تغییری در قیمت ارز رخ ندهد تا موضوع افزایش قیمت بلیت پیش نیاید و افزایش خدمت بهتر و پایدارتر به مردم انجام شود.

اسعدی سامانی گفت: هزینه‌های ارزی شرکت‌های هواپیمایی زیاد است و شرکت‌ها تلاش می‌کنند خدمات مناسب مورد مطلوب مردم ارائه دهند و پروازهای ایمنی انجام شود. دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اضافه کرد: امیدواریم با تدابیری که اتخاذ می شود و با افزایش ناوگان و افزایش پروازهای منطقه‌ای و ارائه سرویس فرودگاه‌های کوچک‌تر اقشار بیشتری از مردم از خدمات حمل و نقل هوایی استفاده کنند.

وی افزود: در مسیرهای مختلف پروازی این کاهش نرخ به تناسب هر مسیر ایجاد شده و نرخ‌های جدید مسیرهای پروازی نیز از سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل رؤیت است. البته ممکن است اعمال کامل این متوسط کاهش قیمت برای همه شرکت‌های هواپیمایی یکی دو روز زمان ببرد، اما به هر حال شرکت‌های هواپیمایی از امروز نرخ‌های جدید را اعمال می‌کنند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه این کاهش قیمت به صورت میانگین ۱۲ درصد است، گفت: برای آنکه در شبکه توزیع اختلالی رخ ندهد و برخی عوامل شبکه توزیع اجحافی در حق مردم نداشته باشند سقف نرخی بلیت تعیین شده است، قطعا بلیت‌ها طبق روال گذشته به صورت شناور خواهد بود تابع عرضه و تقاضا است در شرایطی که مسافر کمتر باشد قیمت بلیت کمتر است، اما سقف‌های جدید نرخ بلیت تعیین شده است و هیچ شرکتی مجاز به عبور از این سقف نرخ‌ها نیستند. این کاهش قیمتی نسبت به قیمت‌های تیر ۱۴۰۰ خواهد بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =