بلاکچین در حال ایجاد فرصت‌های ارزش آفرینی در صنایع متعدد است و شرکت‌های مختلف، سرمایه‌گذاری‌های کلانی در این حوزه انجام داده‌اند.

شرکت‌های برتر فناوری بلاکچین جهان را بشناسید

به گزارش کارآفرین نیوز، بلاکچین یا همان زنجیره بلوکی از جمله فناوری های عصر جدید است. بلاکچین به معنای واقعی کلمه فقط یک زنجیره بلوک است، اما نه در آنچه به طور مرسوم و عرف معنا می شود. وقتی بلاک (block) و چِین (chain) گفته می شود، در حقیقت به اطلاعات دیجیتالی (یا بلوک) ذخیره شده در یک پایگاه داده همگانی (یا چِین) اشاره می شود.

برترین شرکت‌های بلاکچین

فناوری بلاکچین می تواند دولت، امور مالی، بیمه و امنیت، هویت شخصی افراد و صدها مورد دیگر را متحول کند. در زیر به بررسی ۲۰ شرکت برتر این حوزه اشاره شده است.

RECUR

برای کسانی که علاقه مند به کاوش در جهان توکن های غیرقابل معاوضه یا به اختصار NFT هستند، RECUR مکان مناسبی برای شروع است. این شرکت در صنعت فینتیک حضور داشته و تلاش هایی را برای ساده سازی معاملات NFT آغاز کرده و مردم را قادر می سازد نه تنها اقلام را بخرند، بلکه آنها را دوباره بفروشند. گردآوری آثار هنری و دیگر اشیاء ارزشمند در حال گرفتن شکل دیجیتالی به خود است، بنابراین RECUR گردآوردندگان علاقه مند را در خط مقدم تغییر نگه می دارد.

RECUR

Chainalysis

Chainalysis یک شرکت در زمینه خدمات امنیتی، با ارائه خدمات، نرم افزارها و داده های ضروری به بانک ها، دولت ها، آژانس های خدماتی و …. تلاش برای ارتقاء اعتماد به بلاک چین و بیشتر پذیرفته شدن آن دارد. نرم افزار تحقیق و انطباق شرکت به موسسات کمک می کند تا وجوه هک شده یا سرقت شده را شناسایی و ممنوع کنند. این شرکت در حل بسیاری از پرونده های برجسته جنایت سایبری جهان نقش بسزایی داشته و بلاکچین را به شکل ایمن تر در دسترس قرار داده است.

Chainalysis

Coinbase

Coinbase یک مجموعه دیجیتالی در حوزه فناوری مالی است که به کاربران امکان خرید و فروش رمز ارز شده یا کریپتوکارنسی را می دهد. فناوری این شرکت با ویژگی هایی مانند خریدهای مکرر و امنیت قوی، خرید و مدیریت کریپتو را آسان می کند. از سال ۲۰۱۲ تاکنون، حجم مبادلات کوین بیس که بیش از ۲۰ میلیون نفر در آن مشارکت داشته اند، از ۱۵۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

Coinbase

Coinme

یکی از بزرگترین چالش های پیدا کردن راه ورود به سرمایه گذاری رمز ارز، فقدان فرصت های سرمایه گذاری نقدی است. Coinme قصد دارد با همکاری Coinstar موانع را از بین ببرد و شبکه ای از کیوسک های بیت کوین ایجاد کند که سرمایه گذاری های نقدی را می پذیرند و به کاربران امکان می دهد سرمایه گذاری ها را از طریق برنامه Coinme ذخیره کنند. این امر باعث می شود همه افراد بتوانند زندگی مالی خود را بهبود بخشیده و سرمایه گذاری را روی بیت کوین و سایر رمز ارزها شروع کنند.

Coinme

Paxful

Paxful یک بازار ارز دیجیتال همتا به همتا را اداره می کند که به کاربران اجازه می دهد از طریق بیش از ۳۵۰ روش پرداخت، رمز ارز ها را خرید و فروش کنند. Paxful با دارا بودن قابلیت هایی مانند نقل و انتقالات بانکی، کیف پول های آنلاین، پرداخت های نقدی، دسترسی به کارت اعتباری، تجارت ارزهای دیجیتال و تجارت کالا و خدمات، سرمایه گذاری را برای بیشتر کاربران بیت کوین و سایر اشکال رمز ارز راحت تر می کند.

Paxful

IBM

IBM بزرگترین شرکت جهان است که از بلاک چین استقبال می کند. با بیش از ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه، این غول فناوری شرکت ها برای ادغام (hyperledgers) و (IBM CLOUD) در سیستم های خود ترغیب می کند. IBM در حال حاضر به بیش از ۲۲۰ کسب و کار کمک کرده است تا برنامه ها و ابزارهای مدیریت داده را که روی بلاکچین اجرا می شوند توسعه دهند.

IBM

Republic

Republic یک پلتفرم سرمایه گذاری مبتنی بر بلاکچین در حوزه فینتک است که به کاربران امکان می دهد به راحتی و با خیال راحت در استارتاپ ها، املاک، رمزارز و حتی بازی های ویدئویی سرمایه گذاری کنند. این شرکت در مورد استارتاپ هایی که برای سرمایه گذاری لیست می کند بسیار گزینشی است و تنها ۳ درصد از برنامه ها پذیرفته می شوند، به این معنی که کاربران Republic می توانند به پتانسیل گزینه های سرمایه گذاری که پیش رو دارند، اعتماد داشته باشند.

Republic

TQ Tezos

TQ Tezos در حوزه نرم افزار و در صنایع مختلف برای کشف، طراحی و پیاده سازی فرصت های مبتکرانه بلاکچین برای محیط های خصوصی و منبع باز فعالیت می کند. این شرکت برای ایجاد محصولات، طراحی نرم افزار و رشد دادن محصولات جدید با شرکت های متعددی همکاری می کند و فعال کردن تمام ظرفیت های فناوری بلاکچین را به عنوان هدف اصلی خود دنبال می کند.

TQ Tezos

Spring Labs

Spring Labs با استفاده از قدرت شفافیت بلاکچین و فناوری RLT که معاملات و جزئیات آنها را به طور همزمان در چندین مکان ثبت می کند، امکان انتقال سریعتر و مطمئن تر اطلاعات بین مشاغل را فراهم می آورد. این پلتفرم در حوزه فین تک به کسب و کارها این امکان را می دهد تا با اولویت بندی ایمنی ذاتی ناشی از قابلیت های بلاکچین، کاهش هزینه ها، محافظت از داده های مصرف کننده و سهولت در تایید سریع تراکنش های اعتباری، هویت ها را بررسی کرده و تقلب را کاهش دهند.

Spring Labs

SALT

پلتفرم SALT در حوزه فینتک بوده و به کاربران اجازه می دهد تا از ارز رمزنگاری شده خود برای وام های نقدی استفاده کنند. وام گیرندگان می توانند با استفاده از رمزارزهایی مانند بیت کوین، اتر یا حتی دوج کوین، وام هایی با حداقل مقدار ۵ هزار دلار و با فرصت بازپرداخت یک تا ۳۶ ماهه دریافت کنند. پلتفرم این شرکت در اکثر ایالات آمریکا و کشورهای مختلف در دسترس است.

SALT

Mythical Games

Mythical Games استودیویی است که بازی ها و تجربیات آنلاین را ایجاد می کند که دارای مالکیت واقعی دارایی های دیجیتالی است. ایجاد یک اقتصاد دیجیتالی ثانویه مبتنی بر بلاک چین، به تایید نایاب بودن اقلام دیجیتال و ایجاد سابقه ای واضح از مالکیت بر اقلام دیجیتالی منحصر به فرد کمک می کند.

Mythical Games

Gemini

Gemini یک صرافی دارایی دیجیتالی است که به کاربران امکان خرید، فروش و تجارت رمزارزها را می دهد. پلتفرم این شرکت که از بلاکچین برای اهداف تجاری و امنیت سایبری استفاده می کند، به افراد و سرمایه گذاران اجازه می دهد تا همه چیز از بیت کوین گرفته تا لایت کوین و اتر را مبادله کنند.

Gemini

Robinhood

Robinhood یک برنامه کارگزاری سهام در حوزفه فناوری مالی است که به کاربران امکان خرید و فروش سهام، ETF و رمزارز را می دهد. این غول فناوری مالی اخیراً با اجازه دادن به مشتریان در زمینه سرمایه گذاری در همه چیز از بیت کوین گرفته تا لایت کوین، وارد حوزه بلاکچین شده است. Robinhood با بیش از ۵۰۰ میلیون دلار بودجه، یکی از بازیگران اصلی مالی است که در حال حاضر از بلاکچین استفاده می کند.

Robinhood

Circle

Circle یک پلتفرم انتقال پول آنلاین و سرمایه گذاری در رمزارز است. تبدیل رمزارزها، تبادل و سرمایه گذاری بر روی رمزارزها مهم ترین سرویس هایی هستند که این شرکت ارائه می دهد.

Circle

Lockheed Martin

lockhead martin در حال حاضر بلاکچین را در فرایندهای توسعه خود به کار گرفته است. این شرکت که در حوزه هوافضا و صنایع دفاعی فعالیت می کند، از بلاکچین برای تامین امنیت سایبری استفاده می کند. Lockheed Marin بزرگترین پیمانکار دفاعی ایالات متحده و یکی از بزرگترین شرکت های جهان است که از بلاکچین استقبال کرده است.

Lockheed Martin

Ford Motor Company

فورد در حال همکاری با رنو، بی ام دبلیو و جنرال موتورز برای تشکیل ائتلافی مختص فناوری بلاکچین در خودروسازی است. این شرکت اخیراً حق ثبت اختراعی را ثبت کرده است که نشان می دهد این شرکت به دنبال یک سیستم بلاکچین است که در آن رانندگان می توانند در ازای مانور در اطراف سایر رانندگان به آن ها رمزارز منتقل کنند.

Ford Motor Company

BRD

BRD یک پلتفرم پیشرفته برای دستگاه های iOS و Android در صنعت فین تک ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد تا حد امکان به آسانی رمزارزها را خریداری، منتقل و مدیریت کنند. این برنامه غیرمتمرکز به اندازه کافی متنوع است تا مبتدیان بتوانند از آن استفاده کنند و در عین حال متخصصان تمام قدرت مورد نیاز برای انجام معاملات و دسترسی ایمن به کیف پول بیت کوین خود را در هر زمان در اختیار داشته باشند.

BRD

BitMEX

صرافی بیتمکس یک پلتفرم معاملاتی رمزارز در صنعت فین تک است. پلتفرم این شرکت که توسط فعالین سابق حوزه بانکداری که بر حوزه علوم کامپیوتر نیز مسلط هستند راه اندازی شده است، سازوکارهایی مشابه آنچه برترین شرکت های تجاری در حوزه مهندسی و امور مالی به کار می گیرند را در اختیار کاربران قرار می دهد.

BitMEX

Netki

Netki استفاده از رمزارز را برای مشاغل بی خطر می داند و بر این اعتقاد است که قدرت فناوری بلاکچین باعث ایجاد انقلابی در رقابت های حوزه فناوری مالی می شود. نرم افزار این شرکت یک شناسه و کیف پول ارز دیجیتال منحصر به فرد ایجاد می کند که به مشاغل این امکان را می دهد تا تراکنش های بلاکچین را بر بستری امن انجام دهند و از هر تراکنش مالی غیرقانونی و ناامن پیشگیری شود.

Netki

celsius

شبکه Celsius در حوزه فین تک و لندتک بوده که مانند SALT به کاربران اجازه می دهد تا از رمزارز خود را برای وام های نقدی استفاده کنند. به جای تکیه بر نمرات اعتباری سنتی برای تعیین نرخ بهره، این شرکت نسبت وام به ارزش میزان وثیقه ای را که یک مشتری می تواند ارائه دهد بررسی می کند و نرخ سود را بر اساس این نسبت تعیین می کند. از ژوئن ۲۰۱۸ تا کنون این شبکه بیش از ۶۰۰ میلیون دلار وام تامین کرده است. بزرگترین وامی که این مجموعه تامین کرده مبلغی معادل ۵ میلیون دلار بوده که آن را به یک شخص حقیقی پرداخت کرده است.

celsius

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =