تعداد تراکنش‌های شبکه بانکی اعم از خودپرداز و پایانه شعب در مهرماه سال جاری به ۴۹۰ میلیون و ۶۵۰ هزار تراکنش رسید که نشان دهنده انجام روزانه ۱۵.۷ میلیون تراکنش خودپردازی و ۶۳۴ هزار تراکنش در پایانه‌های شعب است.

خودپردازها میزبان ۱۵.۷ میلیون تراکنش روزانه

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس اطلاعات بانک مرکزی آمار تراکش‌های شبکه بانکی کشور در مهر ماه سال جاری در بخش پایانه شعب به ۱۹ میلیون و ۴۵ هزار و ۸۲۰ تراکنش و در خودپردازهای بانکی به ۴۷۱ میلیون و ۶۰۴ هزار و ۹۲۸ تراکنش رسیده است؛ به عبارت دیگر شبکه بانکی در مهرماه در مجموع میزبان ۴۹۰ میلیون و ۶۵۰ هزار و ۷۴۸ تراکنش بوده است.

از این تعداد بخش قابل توجهی از تراکنش‌ها مربوط به استان تهران است، به طوری که ۹۷ میلیون و ۳۵۷ هزار و ۵۲ تراکنش‌، یعنی حدود ۲۰ درصد آنها در تهران رخ داده است. در آمار ارائه شده توسط بانک مرکزی برای موسسات اعتباری ملل و نور هیچ تراکنشی مربوط به مهرماه ثبت نشده است. همچنین مجموع تراکنش‌های بانک کارآفرین هم ۵۳۰ هزار و ۶۲۴ تراکنش‌ بوده است.

۴۹۰ میلیون تراکنش در ۳۰ روز

از مجموع ۴۷۱ میلیون و ۶۰۴ هزار تراکنش ثبت شده خودپردازها در مهرماه امسال، ۳۷۶ میلیون و ۹۳۵ هزار تراکنش در استان های کشور و ۹۴ میلیون و ۶۶۹ هزار تراکنش خودپردازی نیز مربوط به تهران بوده است. همچنین در بخش پایانه شعب نیز سهم تهران از کل تراکنش ها، ۲ میلیون و ۶۸۷ هزار تراکنش بوده است.

سهم بانک های دولتی و خصوصی در تراکنش های انجام شده از طریق خودپردازها متفاوت بوده و این تفاوت بیشتر مربوط به تعداد دستگاه های خودپرداز بانک ها و فراوانی آنها است به نحوی که در بانک های با تعداد خودپرداز بیشتر، تراکنش های به مراتب بالاتری نسبت به بانک های با تعداد خودپرداز کمتر به ثبت رسیده است.

در عین حال، می توان اینگونه عنوان کرد که در مهرماه امسال در هر روز، ۱۵ میلیون و ۷۲۰ هزار تراکنش بانکی از طریق دستگاه های خودپرداز بانک ها در کل کشور به ثبت رسیده است. همچنین در مهرماه امسال، روزانه ۶۳۴ هزار تراکنش نیز از طریق پایانه های شعب بانکی انجام شده است.

ثبت روزانه ۱۵.۷ میلیون تراکنش خودپردازها در مهرماه

منبع: بانک مرکزی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =