رییس جمهور بر ضرورت تداوم همکاری و هماهنگی موثر تیم اقتصادی دولت، به منظور آرامش در بازار و تثبیت قیمت‌ها تاکید کرد.

هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای ایجاد آرامش در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رییسی سه‌ شنبه شب در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با اشاره به ضرورت ایجاد آرامش در بازار و تثبیت قیمت اقلام خوراکی، بیان کرد: برقراری چنین شرایطی می‌تواند نتیجه همکاری و هماهنگی موثر تیم اقتصادی دولت باشد و ضرورت دارد این همکاری‌ها به صورت منظم، مستمر و تا رسیدن به شرایط مناسب ادامه یابد.

در این جلسه، گزارش مرکز آمار ایران مبنی بر کاهش نرخ ماهیانه تورم و تثبیت قیمت اقلام خوراکی در هفته‌های اخیر ارایه شد.

همچنین وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره مولدسازی دارایی‌های دولت گزارش داد که بر اساس این گزارش تدابیر موثر و کارآمدی در حوزه منابع بودجه سال جاری در نظر گرفته شده که بر مبنای آن مقرر شد بخشی از منابع درآمدی مولدسازی دارایی‌ها در اختیار دستگاه‌های اجرایی استان محل واگذاری قرار گیرد تا منشاء سرمایه‌گذاری مطمئن در استان‌های مختلف باشد.

رییس جمهوری در همین زمینه گفت: لازم است تمام وزرا، روسای سازمان‌ها و استانداران برای مولدسازی دارایی ها واگذاری اموال مازاد دولت جهت جبران کسری بودجه سال جاری با جدیت و بدون کوچکترین وقفه‌ اقدام نمایند. کوتاهی در واگذاری اموال‌ مازاد پذیرفته نیست.

در ادامه جلسه همچنین پس از بحث و تبادل نظر در خصوص گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی، تصمیماتی در زمینه ضمانت‌های اجرایی و تامین منابع مالی برای بودجه سال ۱۴۰۱ اتخاذ شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =