قیمت دلار در هفته جاری رکورد سالانه خود را شکست و به کانال ۲۹ هزار تومان وارد شد.

دلار به کانال ۲۹ هزار تومان قدم گذاشت

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی روند تغییرات قیمت ارز در هفته جاری نشان می دهد که شروع بازار ارز هفته جاری با روندی کاهشی بود، به طوری که روز شنبه در بالاترین حالت هر دلار آمریکا ۲۸ هزار تومان معامله شد.

این در حالی بود که هفته گذشته بازار با نرخ ۲۸ هزار و ۲۰۰ تومان برای هر دلار آمریکا به فعالیت خود پایان داده بود.

روند کاهشی تنها یک روز پایدار بود و رفته رفته قیمت دلار روند صعودی به خود گرفت. یکشنبه قیمت دلار با ۳۰۰ تومان افزایش رو به رو شد و این موضوع در روز دوشنبه هم ادامه داشت و باعث ثبت قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان در روز سه شنبه شود.

اما چهارشنبه هفته جاری بازار ارز بار دیگر رکورد سالانه خود را شکست و وارد کانال ۲۹ هزار تومان در بازار آزاد شد.

با وجود اینکه این قیمت آنچنان پایدار نبود، اما به طور کلی لمس کانال ۲۹ هزار تومان هم توسط دلار باعث سیگنالی مثبت به سرمایه گذاران ارز بود.

در روز پنج شنبه نیز دلار ۲۹ هزار و ۳۰۰ تومان در بازار آزاد فروخته شد تا بازار این هفته را در کانال ۲۹ هزار تومان به پایان برساند.

مسئولان اقتصادی دولت سیزدهم، یکی از برنامه های این دولت را متعادل کردن بازار ارز و ثبات در این بازار اعلام کرده اند، با این حال فروش دلار در صرافی ملی به قیمت کمتر از بازار در روزهای گذشته، منجر به ایجاد حاشیه در بازار ارز، تشکیل صف برای خرید ارز و همچنین انتقاد برخی کارشناسان از موضع منفعلانه بانک مرکزی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =