انتشار خبر کشف و شیوع پنجمین سویه جدید ویروس کرونا با جهش بسیار گسترده، معامله‌گران بازارهای مختلف جهانی را به چاره‌اندیشی زودهنگام برای جلوگیری از ضررهای هنگفت واداشته است.

واکنش بازارهای جهانی به انتشار خبر شیوع پنجمین سویه ویروس کرونا

به گزارش رویترز، انتشار خبر کشف و شیوع پنجمین سویه جدید ویروس کرونا که بسیار خطرناک توصیف شده است، معامله گران بازارهای جهانی را برای یافتن راه حل های پیشگیری از برون رفت از ضررهای پیش بینی نشده به فکر چاره انداخته است. با انتشار خبر شیوع سویه جدید کرونا در کشورهای آفریقایی، روز جمعه ۲۶ نوامبر (۵ آذر) بازارهای جهانی روند کاهشی قیمت را تجربه کردند.

بازارهای سهام اروپایی شاهد بیشترین و پُرحجم ترین معاملات فروش در ۱۷ ماه گذشته بوده اند. در بازارهای جهانی، معاملات منابع نفتی نیز در واکنش به انتشار این خبر با حدود ۱۰ درصد کاهش قیمت بسته شد.

منابع غیر رسمی از بسته شدن شاخص داو جونز (DJI.) روی عدد ۳۴۸۹۹.۳۴ خبر داده اند. کاهش ۲.۵۳ درصدی داو جونز، از بیشترین کاهش در بیش از یکسال گذشته حکایت دارد. شاخص اس اند پی ۵۰۰ (.PSX) نیز ۲.۲۷ درصد کاهش داشته است که بیشترین کاهش ثبت شده در یک روز معاملاتی پس از ۲۵ فوریه ۲۰۲۱ (هفتم اسفند ۱۳۹۹) محسوب می شود.

واکنش بازارهای جهانی به انتشار خبر پنجمین سویه ویروس کرونا

شاخص نزدک (.IXIC) هم ۲.۲۳ درصد کاهش را در یک روز تجربه کرد که در دو ماه گذشته بی سابقه بوده است.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد پنجمین سویه جدید ویروس کرونا با جهش بسیار گسترده در آفریقای جنوبی کشف شده است که بسیار نگران کننده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =