دولت ائتلافی آلمان در اولین گام‌های تشکیل دولت، بر ضرورت ایجاد قوانین نظارتی بر بازارهای کریپتو به منظور حفظ امنیت اقتصادی سرمایه‌گذاران تاکید کرد.

تمرکز دولت ائتلافی آلمان بر امنیت بازار کریپتو

به گزارش کوین تلگراف، دولت ائتلافی آلمان درصدد تشکیل "اساسنامه (قوانین) نظارتی بازارهای مالی اروپا" است که ناظر بر کسب و کارها و دارایی های بازار کریپتو نیز خواهد بود.

در بیانیه دولت جدید آلمان با اشاره به بازار کریپتو خاطرنشان شده است، دولت حامی برقراری توازن زمین بازی برای دارایی ها و اقتصاد سنتی و مدل های کسب و کار نوآورانه خواهد بود.

جناح چپ سوسیال دموکرات (SDP)، حزب سبز (Green Party) و لیبرال دموکرات ها؛ سه حزب سیاسی در آلمان که به منظور کسب آرای مورد نیاز برای جانشینی آنگلا مرکل، دست به ائتلاف زدند در توافق اولیه خود بر لزوم ایجاد سیستم قانونی نظارتی بر بازارهای مالی تأکید کردند.

در بیانیه ۱۷۷ صفحه ای دولت ائتلافی که روز چهارشنبه ۲۴ نوامبر (۳ آذر) منتشر شد آمده است: دولت به دنبال قوانین نظارتی بازارهای مالی اروپا متناسب با دیجیتال سازی و به موازات ساختارهای پیچیده به منظور ایجاد اطمینان و تضمین جامع برای مدل های جدید کسب و کار است. برای ایجاد نظارت جامع بر بازار کریپتو، از تمام کشورهای اروپایی درخواست همکاری خواهیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =