آمارهای منتشره نشان می‌دهد که ۱۳۰۱ مجوز ساخت آپارتمان در تهران برای فصل بهار امسال ۵ طبقه و بیشتر بوده و تنها ۹۴ مجوز برای آپارتمان‌های یک تا ۴ طبقه صادر شد.

آمار جدید از ساخت مسکن در تهران/ ۵ طبقه‌سازی؛ اولویت اول سازندگان

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی گزارش جدید مرکز آمار ایران از وضعیت پروانه های ساختمانی صادرشده توسط شهرداری ها در فصل بهار امسال نشان می دهد که مجموعا ۱۳۹۵ پروانه ساختمانی در فصل نخست سال برای تهران صادر شده که ۱۱ هزار و ۵۵ واحد مسکونی را شامل می شود.

بر پایه این گزارش، در تمامی مناطق کلانشهر تهران، ساخت آپارتمان های ۵ طبقه و بیشتر، بالاترین میزان درخواست مجوز و اقدام را داشته به نحوی که در بهار امسال ۱۳۰۱ پروانه از مجموع کل پروانه های صادره، برای واحدهای ۵ طبقه و بیشتر بوده است.

در عین حال، ۶۵ پروانه نیز برای ۴ طبقه، ۱۳ پروانه برای آپارتمان های ۳ طبقه، ۷ مورد برای دو طبقه و ۹ مورد نیز برای آپارتمان های یک طبقه بوده است. در بین مناطق ۲۲ گانه تهران، منطقه ۴ و ۱۵ بیشترین درخواست را برای آپارتمان های ۵ طبقه و بیشتر داشته اند و کمترین درخواست نیز مربوط به منطقه ۲۲ است.

۱۷ منطقه تهران در بهار امسال هیچ درخواستی برای ساخت آپارتمان یک طبقه نداشته اند و تنها ۵ منطقه نیز درخواست صدور مجوز ساخت آپارتمان های دو طبقه را دریافت کردند. همچنین ۱۵ منطقه پایتخت نیز در فصل بهار، درخواست ساخت آپارتمان ۳ طبقه را به شهرداری ها ارائه نکردند.

سازندگان مناطق ۶، ۹، ۱۱ و ۱۳ در بهار امسال تنها مجوز ۵ طبقه و بیشتر درخواست کرده اند و در این مناطق طی بهار سال ۱۴۰۰، مجوز ساخت آپارتمان های کمتر از ۵ طبقه صادر نشد.

///////////////

علی احمدقاسمی

آمار جدید از ساخت مسکن در تهران/ ۵ طبقه‌سازی؛ اولویت اول سازندگان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.