صرافی بانک ملی ایران امروز قیمت فروش دلار آمریکا را ۲۶ هزار و ۷۱۵ تومان اعلام کرد که نسبت به روز گذشته ۱۰۰ تومان کاهش یافته است.

بازار ارز در فاز احتیاط و انتظار/ افت ۳۰۰ تومانی دلار

به گزارش کارآفرین نیوز، امروز قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی ملی ۲۶ هزار و ۱۸۶ تومان اعلام شد. همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران، قیمت خرید یورو ۳۰ هزار و ۱۹۴ تومان و قیمت فروش آن، ۳۰ هزار و ۸۰۴ تومان است.

از طرفی روز قبل دلار در بازار آزاد برخلاف افت قبلی خود، رشد قیمت را تجربه کرد، به طوری که دلار در بازار آزاد که ۳ روز پیش تا ۲۸ هزار و ۹۴۰ تومان رسیده بود، امروز با رشد ۰.۲۴ درصدی به ۲۹ هزار و ۱۰ تومان رسید.

دلار

همچنین روز قبل دلار در بازار متشکل مانند ۳ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، امروز نیز با کاهش ۴.۶۹ درصدی به ۲۶ هزار و ۴۸۱ تومان رسید. دلار در سامانه سنا نیز با کاهش ۳.۴۹ درصدی به ۲۶ هزار و ۸۱۶ تومان رسید.

مشاهدات از بازار خرید و فروش دلار نشان می دهد که ماندن این ارز بالای مرز ۲۹ هزار تومانی سبب شده معامله گران تمایل زیادی به فروش ارز نداشته باشند، از طرفی ریسک خرید ارز در حجم بالا نیز زیاد در بازار مشاهده نمی شود. حداقل در روز شنبه، خریداران زیادی در بازار حضور نداشتند. با توجه به کاهش حجم خرید و فروش ها می توان گفت که بازار در آستانه شروع مذاکرات هسته ای در وضعیت احتیاطی و انتظاری قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.