خزانه‌داری کل کشور با انتشار اطلاعیه‌ای، از ارائه گزارش سال ۱۳۹۹ بدهی‌ها و مطالبات دولت به رییس جمهور خبرداد.

ارائه گزارش سال ۹۹ بدهی‌ها و مطالبات دولت به رییس‌جمهور

به گزارش کارآفرین نیوز، این گزارش پس از ارائه به رییس جمهور، به همراه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به مجلس شورای اسلامی ارسال می شود.

متن کامل اطلاعیه خزانه داری کل کشور به شرح زیر است:

در اجرای حکم بند (پ) ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و آیین نامه اجرایی آن موضوع تصویب نامه شماره ۶۱۲۴۰/ت۵۲۲۳۰ هـ مورخ ۱۳۹۴/۵/۱۷ هیات وزیران، گزارش سالانه بدهی‌ها و مطالبات دولت برای سال ۱۳۹۹، به منظور ارایه به مجلس شورای اسلامی به همراه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، در خزانه‌داری کل کشور (مرکز مدیریت بدهی های عمومی و روابط مالی دولت) تهیه و با امضای وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی برای رییس‌جمهور محترم ارسال شد.

در اجرای تکالیف قانونی ماده (۱) قانون یاد شده از آبان‌ ماه سال ۱۳۹۴ تاکنون بالغ بر ۲۹ فقره گزارش جامع بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی حسب مورد در مقاطع سه‌ماهه (فصلی) و سالانه توسط مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت و با همکاری ادارات‌کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها تهیه و برای ارسال به مراجع قانونی ذیربط برای رییس‌جمهور محترم ارسال شده است. این گزارش ششمین گزارش سالانه در اجرای حکــم بند (پ) مـــاده مذکور است و همچنین در اجرای بند (ب) همان ماده ۲۳ فقره گزارش فصلی نیز در مقاطع سه ماهه تهیه و ارسال شده است.

شایان ذکر است از سال ۱۳۹۵ تاکنون در اجرای بخشنامه شماره ۱۳۶۱۵۱/۵۷ مورخ ۱۳۹۵/۷/۲۶ خزانه‌داری کل کشور بیش از ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ فقره گزارش از بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نقطه گزارشگری (دستگاه های‌ اجرایی) به صورت الکترونیکی از طریق سامانه مدیریت اطلاعات بدهی‌ها و مطالبات دولت (سماد) دریافت شده که مبنای تهیه گزارش‌های جامع فصلی و سالانه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.