مرکز آمار ایران متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالایی در مناطق شهری کشور را برای آبان ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد.

تغییرات قیمت کالاهای خوراکی در آبان ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، این تغییرات به شرح زیر است:

نان و غلات

در این گروه، اقلام "برنج ایرانی درجه یک" با ٥.١ درصد ،"رشته آش" با ٤.٢ درصد و "شیرینی خشک" با ٤.٠ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه، اقلام "مرغ ماشینی" با ٧.٨ درصد و "ماهی قزل آلا" با ٦.٩ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم‌مرغ و انواع روغن

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "پنیر ایرانی پاستوریزه" با ٤.٥ درصد، "کره پاستوریزه (کره حیوانی)" با ٤.٢ درصد و "دوغ پاستوریزه" با ٣.٤ درصد بوده است.همچنین در این گروه "روغن نباتی جامد" با ٤.١- درصد و "روغن مایع" با ٠.٤- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

میوه و خشکبار

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "لیموترش" با ٤.٥ درصد و "هلو" با ٤.٣ درصد می‌باشد. همچنین در این گروه "پرتقال" با ٢٢.٨- درصد و "موز" با ١.٤- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

سبزیجات و حبوبات

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "گوجه فرنگی" با ٣٣.٥ درصد، " فلفل دلمه ای" با ١٥.٨ درصد و "سیب زمینی" با ١٢.٠ درصد می‌باشد. همچنین در این گروه "هویج فرنگی" با ٢٤.٥- درصد و "خیار" با ٦.٤- بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به "رب گوجه فرنگی" با ١٣.٣ درصد و "سس گوجه فرنگی" با ٥.١ درصد است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =