وزارت اقتصاد پیش‌نویس «آیین‌نامه اجرایی استرداد مالیات و عوارض کالاهای همراه مسافران و بلیت پروازهای خارجی گردشگران خارجی خریداری شده از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی» را جهت تصویب به دولت ارایه کرد.

پیشنهاد استرداد مالیات و عوارض کالای همراه گردشگران خارجی به دولت رفت

به گزارش کارآفرین نیوز، وزارت امور اقتصادی و دارایی در اجرای حکم مندرج در ماده (۱۱) قانون مالیات بر ارزش افزوده و به منظور جلوگیری از ایجاد وقفه در فرآیند اجرایی قانون موصوف، پیش نویس «آیین نامه اجرایی استرداد مالیات و عوارض کالاهای همراه مسافران و بلیت پروازهای خارجی گردشگران خارجی خریداری شده از شرکت های هواپیمایی ایرانی» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

به موجب ماده (۱۱) قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات و عوارض پرداختی بابت خرید کالاها در داخل ایران که ظرف مدت دو ماه از تاریخ خرید همراه مسافران اعم از ایرانی و خارجی از کشور خارج می شود و نیز مالیات و عوارض پرداختی گردشگران خارجی بابت بلیت پرواز خارجی خریداری شده از شرکت های هواپیمایی ایرانی، هنگام خروج از کشور با ارایه صورتحساب الکترونیکی و یا اسناد و مدارک مثبته، توسط سازمان از محل وصولی های جاری مسترد می شود.

همچنین به موجب ماده مذکور، مقرر شده آیین نامه اجرایی این ماده ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ ابلاغ قانون یاد شده، توسط سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد.

در این راستا، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) در اجرای ماده (۱۱) قانون مالیات بر ارزش افزوده و به منظور جلوگیری از ایجاد وقفه در فرآیند اجرایی قانون مذکور، پیش نویس آیین نامه اجرایی یاد شده را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

پیشنهاد فوق هم اکنون در کمیسیون اقتصاد دولت در دست بررسی و تصمیم گیری است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =