دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت: به استناد آمار ارائه شده از مدیر کل توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی، حدوداً ۶۰۰ هزار تُن ثبت سفارش واردات برنج تاکنون انجام شده است.

واردات ۶۰۰ هزار تُن برنج ثبت سفارش شد

به گزارش کارآفرین نیوز، مسیح کشاورز در خصوص میزان ثبت سفارش برنج نسبت به سال گذشته گفت: نیاز کشور تا پایان سال نیاز بالایی است؛ بنابراین باید ثبت سفارش‌های برنج به میزانی که لازم است انجام شود.

وی بیان کرد: معمولاً ثبت سفارش در سنوات قبل نشان می‌دهد که ۲۰ درصد این ثبت‌ها موفق می‌شوند، لذا اگر ثبت سفارش عدد بزرگی باشد. این مبتنی بر این نیست که واردات به همان میزان انجام می‌شود.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج اظهار کرد: واردات برنج از نیمه آذرماه به بعد انجام می‌شود و تمامی برنج‌های دپو شده در گمرک نیز ترخیص شده است.

وی در خصوص تاثیر واردات برنج در بازار، گفت: بر اساس آمار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، بعد از آزادسازی ثبت سفارش برنج و ورود بخشی از محموله‌های رسوب کرده در گمرک باعث شد که بازار برنج خارجی حدود ۷ درصد کاهش پیدا کند.

کشاورز خاطرنشان کرد: منتظریم مشخص شود محموله‌های وارداتی با چه قیمتی به کشور وارد می‌شود، زیرا نرخ ارز و قیمت‌های جهانی در این قیمت‌ها دخیل است؛ بنابراین ممکن است با قیمت‌های قبل نتوانیم برنج را به بازار عرضه کنیم و تلاش می‌کنیم که حتی قیمت‌های جهانی را مدیریت کنیم.

برنج

وی افزود: بر اساس آمار سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، زمانی که ثبت سفارش برنج آزاد و بخشی از کالاهای رسوبی وارد بازار شد برنج ایرانی نسبت به هفته قبل یک درصد کاهش قیمت پیدا کرده است.

کشاورز تصریح کرد: امیدواریم با واردات برنج، نه تنها شاهد افزایش قیمت برنج ایرانی نباشیم بلکه به مرور زمان شاهد کاهش قیمت برنج ایرانی در بازار باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =