متوسط قیمت خرید یک واحد مسکونی در منطقه یک تهران (گران‌ترین)، ۷۲.۷ میلیون تومان و منطقه ۱۸ (ارزان‌ترین)، ۱۴.۵ میلیون تومان است که نشان دهنده اختلاف ۵ برابری قیمت مسکن در مناطق مختلف پایتخت است.

اختلاف ۵ برابری قیمت مسکن ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق آخرین آمارهای خام سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور، متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران در آبان ماه امسال ۳۲ میلیون تومان ثبت شده است.

بر اساس آمار اعلامی سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، تعداد معاملات انجام شده در ماه گذشته بالغ بر ۷۳۰۴ فقره بوده است.

با استناد به این آمار، بالاترین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران مربوط به منطقه یک (با ۷۲ میلیون و ۷۴۹ هزار تومان) و منطقه دو (با ۵۰ میلیون تومان) و منطقه سه (با ۵۹ میلیون و ۸۳۹ هزار تومان) است؛ تعداد معاملات انجام شده در این مناطق نیز به ترتیب ۳۳۴ و ۶۰۷ و ۲۶۷ فقره بوده است.

همچنین، پایین ترین قیمت ثبت شده یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در این بازه زمانی مربوط به منطقه ۱۷ (با ۱۶ میلیون و ۱۸۳ هزار تومان) و منطقه ۱۸ (با ۱۴ میلیون و ۵۱۹ هزار تومان) و منطقه ۲۰ (با ۱۶ میلیون و ۵۱۴ هزار تومان) است؛ تعداد معاملات انجام شده در این مناطق نیز به ترتیب ۲۶۱ و ۱۹۲ و ۷۷ فقره بوده است.

بر همین مبنا، قیمت یک واحد مسکونی ۹۰ متری در منطقه یک تهران با احتساب قیمت فروش هر متر مربع ۷۲ میلیون تومان، برابر است با ۶ میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان و این در حالی است که قیمت فروش یک واحد مسکونی ۹۰ متری در منطقه ۱۸ تهران با احتساب قیمت فروش هر متر مربع ۱۴ میلیون تومان، برابر است با یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان، که نشان دهنده اختلاف قیمت بیش از ۵ برابری قیمت واحد مسکونی در مناطق مختلف تهران است.

اختلاف ۵ برابری قیمت مسکن ارزان‌ترین و گران‌ترین مناطق تهران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =