مرکز نوآوری نکسترا و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با همکاری تعداد زیادی از اساتید و فعالان حوزه هوش مصنوعی، در نظر دارد تا با ایجاد محیطی رقابتی و سالم، رویداد بزرگ فیسکاپ را برگزار کند.

معرفی رویداد فیسکاپ، بزرگ‌ترین مسابقه بازشناسی چهره

به گزارش کارآفرین نیوز، فیسکاپ یک رویداد علمی و عملی با استانداردهای بین المللی است که در حوزه بازشناسی چهره فعالیت دارد. افراد می توانند به صورت رایگان در آن شرکت کرده و در کنار اساتید حاضر در این رویداد تجربه چالش برانگیزی داشته باشند.

دومین دوره رویداد فیسکاپ به عنوان اولین رویداد تخصصی بازشناسی چهره مشابه FRVT در ایران با پشتوانه دانشگاهی از آذرماه الی بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در این رویداد که به صورت سالانه برگزار می شود، الگوریتم ها و محصولات بازشناسی چهره بر اساس فاکتورهای مختلفی مثل دقت و سرعت رتبه بندی می شوند. این ارزیابی ها برای بررسی میزان قابل اطمینان بودن الگوریتم های ارائه شده، لازم و ضروری است.

فیسکاپ

هدف از برگزاری رویداد فیسکاپ کمک به تحقیق، توسعه و برقراری ارتباط مابین تیم های دانشگاهی با پروژه های ملی و صنعتی است. اما اهداف رویداد بزرگ بازشناسی چهره محدود به این موارد نمی شود. مهم ترین اهداف مسابقه بازشناسی چهره یا فیسکاپ به ترتیب زیر است:

  • تشویق به حضور فعال محققان در حوزه هوش مصنوعی
  • بومی سازی و رفع وابستگی به محصولات خارجی
  • شناخت محصولات برتر
  • افزایش دقت الگوریتم های موجود

برگزار کنندگان این رویداد قصد دارند با به چالش کشیدن شرکت کنندگان در بستری رقابتی افراد با استعداد این حوزه را شناسایی کرده و برای آنان موقعیتی در راستای رشد و بالندگی فراهم کنند. از سویی دیگر فیسکاپ می تواند محیطی برای شبکه سازی و ارتباط بین سازمان ها و متخصصین حوزه هوش مصنوعی بوده و باعث همکاری سازمان ها و اشخاص مختلف شود.

اگر علاقه مند به شرکت در این رویداد بزرگ هستید، می توانید به صورت کاملا رایگان از طریق وبسایت فیسکاپ به آدرس facecup.ir ثبت نام کرده و سپس الگوریتم های مورد نظر خود را برای ارزیابی و رتبه بندی ارسال کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.