«جک دورسی» یکی از افراد پیشرو در حوزه شبکه‌های اجتماعی که نام وی با توئیتر در هم آمیخته، از مدیرعاملی این شرکت استعفا کرد و «پاراگ آگراوال» جایگزین وی می‌شود.

مدیرعامل توئیتر استعفا کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، جک دورسی از سال ۲۰۰۶ که توئیتر را تاسیس کرد تا به حال مدیرعامل آن بوده و توانست این شبکه اجتماعی را در دوران پُرآشوب ریاست جمهوری دونالد ترامپ هدایت کند. ارسال توئیت های پُرحاشیه و جنجالی توسط ترامپ که ناقض قوانین توئیتر بود، سرانجام به حذف حساب کاربری وی در توئیتر منجر شد و جنجال گسترده ای به وجود آورد.

توئیتر این خبر را روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد. این شبکه اجتماعی در سال های اخیر بارها به نادیده گرفتن راست گرایان و جمهوری خواهان متهم شده است.

لوگو توئیتر

دورسی که مدیر اجرایی شرکت پرداخت اسکوئر نیز هست، در سال ۲۰۰۸ از توییتر اخراج شد، اما در سال ۲۰۱۵ به آن بازگشت. توان رهبری او توسط کارمندان و سرمایه‌گذارانی که معتقد بودند دورسی بر توئیتر تمرکز نداشت و زمان زیادی را صرف پروژه‌های شرکت اسکوئر و سایر پروژه‌های جذاب می‌کرد، زیر سوال رفته است. خروج او یک سال و نیم پس از این صورت می گیرد که تلاش برای برکناری وی توسط یکی از سرمایه‌گذاران در این شرکت به نام الیوت منیجمنت به نتیجه نرسید.

منتقدان دورسی می گفتند، وی بر توئیتر تمرکز ندارد و این شرکت نیازمند فردی است که تمام انرژی خود را به توئیتر اختصاص دهد تا این شبکه اجتماعی در زمینه افزایش ارزش سهام و ارائه محصولات جدید جذاب از رقبا عقب نیفتد. ظاهرا تعداد قابل توجهی از کارکنان توئیتر نیز از این تحول استقبال می کردند.

ساختمان توئیتر

پاراگ آگراول؛ مدیر ارشد امور فناوری در توئیتر است و از این پس به جای جک دورسی به عنوان مدیر عامل این شرکت خدمت می کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.