عضو هیات مدیره سازمان بورس، از بررسی درخواست ایجاد بورس بین‌الملل در کیش خبر داد.

بررسی درخواست ایجاد بورس بین‌الملل در کیش

به گزارش کارآفرین نیوز، علیرضا ناصرپور گفت: از ۱۶ سال قبل که قانون بازار اوراق بهادار به تصویب رسید، پیشرفت‌های زیادی در بازار سرمایه روی داده و در حال حاضر ۳۰۰ صندوق سرمایه‌گذاری و ۴۰ سبدگردان وجود دارد که مجموع گردش مالی این صندوق‌ها و سبدگردان‌ها به بیش از ۵۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده و مجموع گردش سبدگردان‌ها به ۳۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: با توجه به بزرگی حجم بازار سرمایه باید شاهد افزایش سرمایه‌گذاری غیر مستقیم در بازار سرمایه و همچنین توسعه کمی و کیفی نهادهای مالی باشیم.

به گفته عضو هیات مدیره سازمان بورس، در یک ماه گذشته اولین موضوعی که در هیات مدیره جدید این سازمان بررسی شد، بحث شرکت‌های سهامی پروژه بود که اولین شرکت سهامی عام پروژه در بورس پذیره‌نویسی شد و در حال حاضر تقاضاهای جدید برای پذیرش شرکت‌های استارتاپی در فرابورس گرفته شده و اولین شرکت استارتاپی به نام تپسی که یک پلت‌فرم برای حمل و نقل به شمار می‌رود در فرابورس پذیرش شد.

ناصرپور همچنین گفت: تقاضای ایجاد بورس بین‌المللی در مناطق آزاد دریافت شده که در دستور کار قرار دارد و بعد از بررسی و ملاحظات و هماهنگی با شورای عالی مناطق آزاد و سازمان بورس برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ایجاد می‌شود.

وی با اشاره به تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد: در بازار سرمایه قیمت‌گذاری کالاها یک چالش است که باید قیمت‌گذاری محصولات بازار سرمایه برطرف شود و عمده تولیدکنندگان کالاها در بازار سرمایه مربوط به سهامداران عمومی از جمله سهام عدالت است که باید قیمت محصولات آنها در بازار رقابتی تعیین شود.

عضو هیات مدیره سازمان بورس همچنین از صدور یک مجوز کارگزاری جدید در هیات مدیره سازمان بورس خبر داد و بیان کرد: تقاضاهایی برای ایجاد شرکت‌های تامین سرمایه، بازارگردان و سبدگردان و نیز مشاوره سرمایه‌گذاری دریافت شده که به زودی این مجوزها صادر می‌شود.

ناصرپور همچنین با اشاره به شرایط خاص تحریمی گفت: اگر زمینه جذب سرمایه‌گذاری خارجی را با کمک وزارت اقتصاد و مناطق آزاد فراهم کنیم می‌توان بر تحریم‌ها فائق شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.