وزیر اقتصاد اعلام کرد: برای سیزدهم آذرماه، استانداران کشور برای اجرای برنامه اقتصادی دولت جهت ایجاد اشتغال پایدار به وزارت کشور فراخوانده شدند.

دنبال اشتغال پایدار هستیم/ استانداران به پایتخت فراخوانده شدند

به گزارش کارآفرین نیوز، سید احسان خاندوزی در جلسه علنی روز (سه‌شنبه ۹ آذرماه) مجلس شورای اسلامی گفت: برای اولین بار ۳۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال اختصاص یافت که بر این اساس منابع بودجه ای دولت با منابع بانکی برای رفع مشکل بیکاری تلفیق می‌شود تا با ضریب فزاینده این اعتبارات به حل مشکل بیکاری کمک کند.

وی افزود: علاوه بر این مقرر شد متناسب با نرخ بیکاری استان ها این اعتبارات به استان های مختلف اختصاص یابد. هر استانی که نرخ بیکاری بالاتری داشته باشد، از این اعتبارات بیشتر استفاده می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در خردادماه دستورالعمل اجرای این تبصره مصوب شد، بیان کرد: متاسفانه سازمان برنامه و بودجه در دولت گذشته به رویه مبادله موافقت نامه ها بین دستگاه ها مشکل ایجاد کرد و منابع اشتغال به انتقال مبادله نامه هایی بین دستگاه‌ها، گره خورد که این امر موجب تاخیر در اجرای این تبصره شد.

خاندوزی بیان کرد: درخواست های مکتوب و کارشناسی استان ها در مورد این اعتبارات به دولت ارسال شد. ۵ جلسه کارگروه تخصصی ملی در این خصوص برگزار شد. قراردادهای عاملیت بانک ها مبنی بر اینکه چقدر از منابع بانک ها به چه مدت به این بخش اختصاص یابد، مورد بررسی قرار گرفت.

دنبال اشتغال پایدار هستیم/ استانداران به پایتخت فراخوانده شدند

وی با بیان اینکه نحوه تخصیص اعتبارات استانی نیز مشخص شد، افزود: دستگاه های اجرایی مکلف بودند تا پایان تیرماه برنامه های خود را در این خصوص ارائه کنند. تا پایان تیرماه چنین برنامه هایی ارائه نشد.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه دنبال اشتغال پایدار هستیم، گفت: اختصاص منابع بدون ایجاد اشتغال پایدار، فایده ای ندارد. برنامه دستگاه های اجرایی و استانی به تلفیق به تصویب رسید تا اشتغال پایدار ایجاد شود.

خاندوزی گفت: ۱۳ آذرماه استانداران به وزارت کشور فراخوانده شدند فقط برای اجرای بند الف تبصره ۱۸ تا اولویت های اشتغال پایدار که تعیین و به تصویب رسیده، اجرایی شود. امیدواریم در ماه آینده شاهد تزریق اعتبارات اشتغال به استان ها باشیم.

وی افزود: باید تبصره ۱۸ همچنان در بودجه ۱۴۰۱ نیز ادامه پیدا کند که در این صورت می توانیم بگوییم نهاد سرمایه گذاری اشتغال داخلی ایجاد کرده ایم و در حال حاضر نیز دبیرخانه ای در این خصوص فعال شده است.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه۱۳ آذرماه به طور رسمی اجرای این تبصره آغاز خواهد شد،گفت: همین دست فرمان برای اهرم کردن منابع اشتغال زایی باید در بودجه ۱۴۰۱ نیز ادامه یابد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.