رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: سه وزارتخانه راه و شهرسازی، نفت و صمت برای نوسازی ۱۶۵ هزار دستگاه ناوگان حمل و نقل با هم همکاری می‌کنند و با این اقدام، سن ناوگان باری تا حداقل ۶ سال کاهش می‌یابد.

سن ناوگان باری ۶ سال کمتر می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، داریوش امانی با اشاره به سن بالا و فرسودگی ناوگان جاده‌ای کشور، تصریح کرد: نوسازی و کاهش سن ناوگان حمل و نقل یکی از راه‌های اصلی کاهش شدت مصرف انرژی و جزو سیاست‌ها و راهبردهای وزارت راه و شهرسازی در دوره دولت جدید است.

وی افزود: وزیر راه و شهرسازی جلسات کاری متعددی با حضور مسئولان وزارت نفت و صنعت، معدن و تجارت برگزار کرده که منجر به تهیه تفاهم‌نامه‌ای بین این سه وزارتخانه شده است.

رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: بر اساس این تفاهم‌نامه که مورد حمایت کمیسیون صنایع مجلس قرار گرفته و به زودی به امضا خواهد رسید، ظرف چهار سال ۱۶۵ هزار دستگاه انواع ناوگان باری و مسافری در کشور تسهیلات نوسازی دریافت خواهند کرد.

وی گفت: با اجرای کامل این طرح پیش‌بینی می‌شود سن ناوگان باری کشور حداقل ۶ سال کاهش یابد ضمن اینکه سن ناوگان در بخش حمل و نقل اتوبوسی، چهار و نیم سال و در بخش مینی‌بوسی که وضع نامناسبی در کشور دارد هفت سال کاهش خواهد یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به امضای چند تفاهم‌نامه در سال‌های اخیر بین وزارت راه و شهرسازی و خودروسازان و شبکه بانکی برای نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور، اظهار کرد: تامین تسهیلات بانکی این قراردادها عمدتا مورد اشکال بوده، اما در صورت نهایی شدن این تفاهم‌نامه سه جانبه، قراردادهای قبلی هم تحت تاثیر قرار گرفته و نوسازی ناوگان در قالب جدید صورت خواهد پذیرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.