عضو هیات رییسه اتاق تعاون ایران گفت: طبق بررسی‌های آماری، نامناسب‌ترین مولفه‌های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۱۴۰۰ غیرقابل پیش‌بینی بودن قیمت‌ها، موانع در فرآیندهای اداری و دشواری در تامین مالی از بانک‌ها بوده است.

نتایج پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، علی مطیع جهانی از نتایج بیستمین دوره پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۱۴۰۰ خبر داد و اظهار داشت: محیط کسب و کار؛ شامل مجموعه عواملی می شود که بر عملکرد یا اداره بنگاه های اقتصادی موثر هستند، اما تقریبا خارج از کنترل مدیران بنگاه ها قرار دارند.

وی ادامه داد: عواملی نظیر قوانین و مقررات، میزان بارندگی، فرهنگ کاری و … در هر منطقه جغرافیایی و در هر رشته کاری و نیز در طول زمان متفاوت هستند. به گفته عضو هیات رییس هاتاق تعاون ایران، طبق ماده ۴ قانون بهبود فضای کسب و کار، اتاق ها موظفند به منظور اطلاع سیاست گذاران از وضعیت محیط کسب و کار کشور، شاخص های ملی محیط کسب و کار در ایران را تدوین و به طور سالانه و فصلی حسب مورد به تفکیک استان ها، بخش ها و فعالیت های اقتصادی سنجش و اعلام کنند و بر این اساس، اجرای طرح پایش شاخص های ملی محیط کسب و کار با همکاری اتاق های تعاون، بازرگانی و اصناف از بهمن ماه سال ۱۳۹۵ اجرا می شود.

مطیع جهانی با اشاره به نتایج اجرای بیستمین دوره طرح پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان ۱۴۰۰ بیان داشت: در طرح پایش تابستان ۱۴۰۰، تعداد ۴۳۰ فعال اقتصادی بخش تعاون در تمامی رشته فعالیت ها و در کلیه استان‌ها مشارکت داشتند.

وی افزود: براساس نتایج حاصل از پایش انجام شده، رقم شاخص ملی بخش تعاون، ۵.۴ (نمره بدترین ارزیابی ۱۰ است) محاسبه شد که به صورت بسیار جزئی شرایط محیط کسب و کار نسبت به فصل گذشته (رقم شاخص “پایش بهار ۱۴۰۰″، ۵.۶۵ است) بهتر شده است. در مجموع از نظر فعالان اقتصادی بخش تعاون، همچنان وضعیت محیط کسب و کار بخش تعاون، مطلوب نیست.

معاون پشتیبانی و برنامه ریزی اتاق تعاون ایران به مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در تابستان امسال اشاره کرد و گفت: نحوه استقبال مشتریان از نوآوری و ابتکار، محدودیت دسترسی به آب و محدودیت دسترسی به شبکه تلفن همراه و اینترنت مناسب ترین مولفه های محیط کسب و کار بخش تعاون در مدت مذکور بوده اند.

وی ابراز داشت: این بررسی نشان داده است که خدمات بهترین محیط کسب و کار و کشاورزی بدترین محیط کسب و کار را به خود اختصاص داده اند. همچنین فعالیت های مالی و بیمه بهترین محیط کسب و کار و فعالیت های ساختمان بدترین محیط کسب و کار را داشته اند

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.