رییس کل سازمان مالیاتی با تاکید بر هوشمندسازی نظام مالیاتی، گفت: مهم‌ترین پیامد اجرای نظام مالیاتی هوشمند، شفافیت است.

هوشمندسازی؛ دستور کار جلوگیری از فرارهای مالیاتی

به گزارش کارآفرین نیوز، داود منظور مهم ترین راهکار و برنامه جدی نظام مالیاتی برای مبارزه با فرار مالیاتی را هوشمندسازی نظام مالیاتی عنوان نمود و افزود: با پیشبرد برنامه هوشمندسازی نظام مالیاتی و حاکمیت داده ها و اجرای سیستم حسابرسی بر مبنای ریسک مودیان، گام مهمی در جهت مبارزه با فرار مالیاتی برداشته خواهد شد.

منظور با تاکید بر اینکه، نظام مالیاتی با تکیه بر موتور ریسک قادر خواهد بود، با تمرکز بر پرونده های پُرریسک و بدون رسیدگی بخش قابل توجهی از پرونده های مالیاتی، با کمترین هزینه، مالیات متناسب با میزان درآمد واقعی افراد را وصول نماید، گفت: با اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان یکی از مراحل اصلی تحقق نظام هوشمند مالیاتی تحقق پیدا خواهد کرد.

رییس کل سازمان امور مالیاتی، اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده جدید و استفاده از ظرفیت های ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم را از دیگر اقداماتی دانست که می تواند به هوشمندشدن نظام مالیاتی و کاهش فرار مالیاتی کمک نماید.

وی همچنین تصریح کرد: رعایت انصاف و عدالت، رضایت مودیان، هوشمندسازی نظام مالیاتی، وصول حداکثری و ارتقای سلامت نظام اداری، چارچوب اصلی نظام مالیاتی برای توسعه و کارآمدی محسوب می شود که کلیه ارکان نظام مالیاتی باید در این چارچوب حرکت کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.