"پاراگ آگراوال"، مدیرعامل جدید و مدیر ارشد فناوری سابق توئیتر، از نیروهای سابق این شرکت است که قبلا مسئولیت تسریع استفاده از فناوری هوش مصنوعی در توئیتر را برعهده داشت.

"پاراگ آگراوال"، مدیر عامل جدید توئیتر را بشناسید

به گزارش کارآفرین نیوز، جک دورسی در روزهای قبل از سِمَت مدیرعاملی توئیتر کناره‌گیری و "پاراگ آگراوال"، مدیر ارشد فناوری این شرکت را به‌ عنوان جانشین خود انتخاب کرد. دورسی با انتشار بیانیه‌ای در توئیتر، استعفای خود را اعلام کرد و گفت: «توئیتر باید بتواند بدون حضور بنیان‌گذارش روی پای خود بایستد.»

همچنین او نظر خود درباره‌ی "پاراگ آگراوال" را نیز این‌گونه بیان کرده است: اعتماد زیادی به مدیرعاملی پاراگ دارم. او در تصمیم‌گیری‌های حیاتی توئیتر نقشی اساسی ایفا کرده و اقداماتش در ۱۰ سال گذشته تحولات زیادی برای توئیتر به‌همراه داشته است. حالا زمان رهبری پاراگ فرا رسیده و من او را برای این سِمَت کاملا مناسب می‌دانم.

با وجود اینکه، آگراوال یکی از نام‌های مشهور برای مردم در حوزه‌ی پلتفرم‌هایی مانند توئیتر نیست؛ اما یکی از مهندسان باسابقه‌ در توئیتر و از دوستان نزدیک دورسی محسوب می‌شود. او اولین‌بار در اکتبر ۲۰۱۱ (مهر ۱۳۹۰) در توئیتر با تمرکز بر محصولات تبلیغاتی شروع به کار کرد و اولین نفری بود که عنوان مهندس ممتاز توئیتر را نصیب خود کرد.

"پاراگ آگراوال"، مدیر عامل جدید توئیتر را بشناسید

آگراوال شش سال بعد و در اکتبر ۲۰۱۷ (مهر ۱۳۹۶) به سِمَت مدیر ارشد فناوری منصوب شد و در این مدت نیز برای رسیدگی به مشکلات اساسی مانند مسائل امنیتی رمزعبور و برخی از ابتکارات جسورانه‌تری مانند تمرکززدایی وارد عمل شد.

آگراوال با وجود سابقه‌ کاری پُر بارش، تنها ۳۷ سال دارد و چهارمین مدیرعامل توییتر محسوب می‌شود و تابه‌حال آن‌چنان خود را در معرض توجه مردم قرار نداده است.

مدیرعامل جدید توییتر مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ علوم و مهندسی کامپیوتر از آی‌آی‌تی (IITs) بمبئی دریافت کرده و طبق آنچه در پروفایل لینکدین او نوشته شده، دوره‌ دکتری خود را نیز بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۲ (۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱) در رشته‌ فلسفه و علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد گذارنده است.

همچنین براساس اطلاعات موجود در صفحه لینکدین، آگراوال در سال ۲۰۰۶ (۱۳۸۵) در بازه‌ کوتاه چهار ماه برای پروژه‌ای تحقیقاتی به مایکروسافت پیوست و سپس جذب پروژه‌های تحقیقاتی یاهو و AT&T شد.

ورود آگراوال به توئیتر

آگراوال در ابتدای ورود به توئیتر (سال ۲۰۱۱ )، کار خود را با پروژه‌ای مربوط به افزایش ارتباط توییت‌های کاربران با جدول زمانی و رشد مخاطبانشان آغاز کرد. او با راه‌اندازی سیستم رتبه‌بندی حساب‌های توئیتر، اولین نفری در این شرکت بود که عنوان مهندس ممتاز را از آنِ خود کرد. آگراوال در سال ۲۰۱۸ (۱۳۹۷)، به سِمَت مدیر ارشد فناوری توییتر منصوب شد.

همچنین وی به‌ عنوان مدیر ارشد فناوری، بر رویکرد یادگیری ماشینی منسجم و هوش مصنوعی در توئیتر تمرکز کرده بود و سال گذشته (۱۳۹۹) در مصاحبه‌ای با نیکلاس تامپسون، توضیح داده بود که توئیتر از این فناوری برای شناسایی هوشمندانه‌ی توئیت های نامناسب استفاده خواهد کرد.

آگراوال یکی از چهره‌های پیشرو در توسعه‌ی پروتکل شبکه‌ی اجتماعی غیرمتمرکزی به نام بلواسکای محسوب می‌شود و از سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) در این پروژه مشارکت کرده است.

"پاراگ آگراوال"، مدیر عامل جدید توئیتر را بشناسید

دورسی قبل‌تر بلواسکای را استانداردی برای بخش مکالمات اینترنتی توصیف کرده بود. دورسی خود را قدردان مهارت‌ها و دل‌وجرئت و روحیه‌ آگراوال می‌داند و او را گزینه‌ای مناسب برای مدیرعاملی توئیتر معرفی کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =