دیوید مارکوس؛ مدیر پروژه ارز دیجیتال فیسبوک در اقدامی غافلگیرانه خبر جدایی خود از این تیم را منتشر کرد.

مدیر پروژه لیبرا از فیسبوک جدا شد

به گزارش رویترز، دیوید مارکوس رهبر پروژه رمز ارز فیسبوک که پیش از پیوستن به این غول شبکه های اجتماعی، در پِی پال (PayPal) حضور داشت، در اقدامی غافلگیرانه از جدایی خود از متا (فیسبوک سابق) در پایان دسامبر ۲۰۲۱ خبر داد.

وی از ابتدا رهبری پروژه لیبرا (Libera)، ارز دیجیتال فیسبوک مبتنی بر فناوری بلاکچین را بر عهده داشت. لیبرا با هدف تسهیل ارائه خدمات پرداخت و انتقال پول در جهان در سال ۲۰۱۹ راه اندازی شد.

مدیر پروژه لیبرا از فیسبوک جدا شد

مارکوس سابقه حضور و راه اندازی پروژه های پرداخت را در سابقه کاری خود دارد. وی ورود خود را اولین بار با راه اندازی شرکت GTN Telecom‌ در حوزه مخابرات در سال ۱۹۹۶ اعلام کرد. شرکت های پرداخت آنلاین زونگ و پِی پال هر دو از شرکت هایی هستند که نقش مارکوس در آنها بسیار پُر رنگ بوده است. وی در سال ۲۰۱۱ به پِی پال رفت و در سال ۲۰۱۴ به مجموعه فیسبوک پیوست.

علت جدایی مدیر اجرایی فناوری های مالی فیسبوک، آغاز فعالیت بر پروژه های جدیدتر اعلام شده است.

در فیسبوک نیز وی در توسعه ارز دیجیتال Diem وکیف پول دیجیتال (اپلیکیشن والت) Novi‌ فیسبوک، تلاش بسیار کرد و حالا جدایی وی موجب افزایش چالش های واحد فینتک در راه اندازی کامل لیبرای فیسبوک خواهد شد. گرچه خودش معتقد است همکارش استفان کاسریل (Stephane Kasriel) از پسِ این مسئولیت برخواهد آمد.

مدیر پروژه لیبرا از فیسبوک جدا شد

وی در پُست فیسبوکی خود آورده است: پس از ۷ سال تلاش شبانه روزی در فیسبوک و نووی، دی اِن اِی کار آفرینی من، مرا به سمت مسیر جدید سوق می دهد. چالش های بسیاری برای تغییر سیستم های مالی و پرداخت وجود دارد که باید به آنها پرداخت.

در پاسخ به این پیام، مارک زاکربرگ؛ موسس فیسبوک نوشته است: بدون کمک ها و قدرت رهبری تو، هرگز به این موفقیت های فعلی در Diem نمی رسیدیم. از تو برای راه اندازی متا که فضای اقدامات بزرگ خواهد بود بسیار متشکریم.

مدیر پروژه لیبرا از فیسبوک جدا شد

فیسبوک ماه گذشته در راستای ریبرندینگ، نام فیسبوک را به متا تغییر داد که این اقدام در جهت کنترل بیشتر این شبکه اجتماعی بر سیستم مالی و افزایش توان مبارزه با جرائم مالی تعریف می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =