"اپل" بار دیگر با حرکت در جهت مخالف هم‌قطاران خود توانست قدرت برتر خود را به بورس‌های جهانی اثبات کند.

حرکتِ خلافِ جهتِ غول فناوری در بورس‌های جهانی

با افزایش نگرانی ها از شیوع سویه جدید کرونا، بورس های جهانی روز سه شنبه ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۹ آذر) شاهد روند کاهش قیمت سهام شرکت های بزرگ بورسی بودند. سهام گوگل، آمازون، متا (فیسبوک سابق) و مایکروسافت نیز از این قاعده مستثنا نبوده اند.

میانگین شاخص صنعتی داوجونز ۶۵۱ نقطه کاهش را ثبت کرد. کامپوزیت نزدک نیز که شرکت های فناوری مهمی در آن حضور دارند ۱.۶ درصد کاهش یافت. اس اند پی ۵۰۰ نیز پس از انتشار سخنان جروم پاول؛ رییس فدرال رِزِرو در مورد گفتگوهای آتی درباره اوراق قرضه با کاهش ۱.۹ درصدی روبرو شد.

اما اپل در بازارهای کاهشی توانست به تنهایی مسیر خلاف جهت در پیش بگیرد و قدرت خود را بار دیگر در جهان به نمایش بگذارد.

حرکتِ خلافِ جهتِ غول فناوری در بورس‌های جهانی

افزایش ۳.۱ درصدی قیمت سهام اپل نشان داد هنوز هم سرمایه گذاران در بحبوحه بی ثباتی بازار، امنیت مالی این شرکت را برای سرمایه گذاری، مناسب ارزیابی می کنند.

لورا مارتین؛ تحلیل گر نیدهم در گفتگو با سی ان بی سی می گوید: اقبال سرمایه گذاران و فعالان بازار بورس به اپل در این بازار بی ثبات، نشان می دهد این شرکت از نقدینگی فوق العاده ای برخوردار است که نشان دهنده میزان بالای تاب آوری این غول تکنولوژی در بحران های بازار است.

اپل که معرفی محصولات جدید مانند یک هدست پیشرفته و عینک های واقعیت مجازی را در آینده نزدیک در دستور کار دارد، مدتی است به دلیل عدم معرفی محصولات جدید مورد انتقاد فعالان حوزه تکنولوژی قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =