سازمان‌های قانونگذار آمریکا از برنامه‌های جدید خود برای رسیدگی به مسائل پیرامون بازار رمزارزها در سال آینده میلادی پرده برداشتند.

قانونگذاران آمریکا در پی شفافیت بیشتر در زمینه رمزارزها

به گزارش کارآفرین نیوز، قانونگذاران آمریکا احتمالا به زودی در رابطه با قانونی بودن معاملات رمزارزها صحبت خواهند کرد. گزارش‌های بلومبرگ در همین رابطه حاکی از آن است که فدرال رزرو، شرکت بیمه سپرده فدرال و دفتر کنترل ارز به تازگی از برنامه‌های خود برای اولویت‌های مرتبط با رمزارزها در سال ۲۰۲۲ پرده برداشته و بر معطوف کردن تمرکز اصلی روی شفافیت بیشتر درباره وضعیت قانونی تراکنش‌ها تاکید داشته است.

این برنامه‌ها به احتمال زیاد شامل همه موارد از قبیل عرضه کوین‌های با نرخ ثابت تا وثیقه وام و وجود رمزارز در ترازنامه شرکت‌ها خواهند بود. این سه سازمان همچنین امیدوار هستند که بتوانند در رابطه با نحوه اعمال سرمایه بانکی و استانداردهای نقدینگی بر سازمان‌های بانکی آمریکا به مطالعه بپردازند.

این برنامه البته ایستا نخواهد بود و این سازمان‌ها اظهار داشته اند که در آینده و با تغییرات بازار رمزارزها ممکن است مجبور شوند که با مشکلات دیگری دست و پنجه نرم کنند. این طرح کلی در پی موجی از سیاست‌های مرتبط با رمزارزها ایجاد شده که به تصمیم گیری‌های مرتبط با اولویت بندی‌های قانون مندی برای یک سال آینده کمک شایانی کرده است.

با این اوصاف می توان گفت که این سه سازمان در برنامه یک سال آینده خود در رابطه با رمزارزها به دنبال دستیابی به زمینه‌های مشترکی هستند که شامل مشخص کردن خطرات و تشخیص مفید بودن قوانین جدید هستند. البته این برنامه ممکن است که به یک استراتژی صریح و قاطع منجر نشود.

علاوه بر این هیچ تضمینی وجود ندارد که قوانین اعمال شده به نفع دارندگان رمزارزها باشد. طرف‌های قانون گذاری آمریکا در طول تاریخ در رابطه با رمزارزها جانب احتیاط را لحاظ کرده اند و تعجبی ندارد که فعالان رمزارزها در آینده برای ماندن در مسیر قانون مجبور شوند برخی از فعالیت خود را در این بازار محدود کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =