تویئتر قانون جدیدی را برای جلوگیری از اشتراک گذاری بدون ‌رضایت تصاویر خصوصی افراد وضع کرده است.

قانون جدید توئیتر در خصوص انتشار تصاویر افراد

به گزارش کارآفرین نیوز، تویئتر پس از تغییر مدیرعامل خود قانون جدیدی را برای انتشار تصاویر افراد وضع کرده که در آن افراد غیر مشهور می توانند عکس و ویدیو های منتشر شده در مورد خود را از این بعد پاک کنند.

براساس اطلاعیه این پلتفرم، در صورت انتشار تصاویر و ویدئوهای مربوط به افراد غیرسرشناس بدون رضایت آنها توییتر می تواند با درخواست این افراد محتوای مربوط به آن ها را حذف کند. البته این قانون در مورد چهره های سرشناس و یا محتوا و متن های عمومی برقرار نخواهد بود.

به گفته تویئتر، تلاش این پلتفرم همیشه در زمینه محتوایی است که منتشر می شود. بنابراین تنها در این صورت امکان باقی ماندن تصاویر و ویدئوها روی این پلت‌فرم وجود دارد. پیش از این نیز همواره در خصوص انتشار تصویر و ویدئو از طرف کاربران در این شبکه اجتماعی بحث هایی بوده است.

تویئتر پیش از این در قوانینی انتشار اطلاعاتی مانند شماره تلفن و یا آدرس توسط کاربران را ممنوع کرد. به طوری که نگرانی درباره استفاده نادرست از این محتواها در جهت افشای هویت افراد هم اکنون نیز افزایش داشته است.

به گفته تویئتر، این محتواها فشار و تهدید بیشتری را بر روی زنان، فعالان گروه‌های معترض و اقلیت ها ایجاد می کند. قانون جدید توییتر اکنون می‌تواند به عنوان اتفاق مثبتی قلمداد شود. اما احتمال بروز پیچیدگی هایی در آینده بدون توضیح خاصی از طرف این پلتفرم وجود دارد.

تویئتر نیز مانند دیگر شبکه های اجتماعی با مشکل نشر اطلاعات غلط و همچنین نفرت پراکنی مواجه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =