قیمت توکن اومیکرون (Omicron) که نامی مشابه گونه جدید ویروس کرونا دارد، در چند روز گذشته بیش از ۹۰۰ درصد افزایش یافته است.

توکن هم‌نام با سویه جدید ویروس کرونا ۹۰۰ درصد رشد کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، یک ارز دیجیتال نسبتاً مشکوک به نام اومیکرون که با نماد «OMIC» در بازار شناخته می‌شود، به اوج تاریخی جدیدی رسیده است. این اتفاق همزمان با کشف گونه جدید ویروس کرونا است که نامی دقیقاً مشابه با این توکن دارد.

قیمت این توکنِ هم‌نام با سویه جدید ویروس کرونا ساعاتی پیش به بالاترین سطح تاریخ خود در ۶۸۹ دلار رسید. اومیکرون در ۲۴ ساعته گذشته حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته و از روز شنبه که با قیمتی حدود ۶۵ دلار معامله می‌شد، ۹۴۵ درصد رشد کرده است.

این توکن هم‌نام گونه جدید ویروس کروناست که برای اولین بار در ۲۳ نوامبر (۲ آذر) در آفریقای جنوبی کشف شد. سازمان بهداشت جهانی گونه «B.۱.۱.۵۲۹» کرونا را که با سرعت زیادی هم در حال گسترش است، از روی پانزدهمین حرف الفبای یونانی نام‌گذاری کرده است.

مستر ویل (Mr. Whale)، کارشناس ارزهای دیجیتال، گفته است که جهش اخیر قیمت اومیکرون نمونه‌ بارز یک «حباب غول‌پیکر» است.

وی در توییتر نوشته است: این توکن جدید پس از آنکه گونه جدید ویروس کرونا اومیکرون نام‌گذاری شد، طی ۳ روز گذشته ۶۵۰ درصد افزایش قیمت داشته و اکنون بیش از ۴۰۰ دلار ارزش دارد. اگر این نشانه‌ای از یک حباب غول‌پیکر نباشد، به هیچ چیز دیگری هم نمی‌مانَد.

اومیکرون یک پروتکل ذخیره ارز غیرمتمرکز است که بر بستر شبکه لایه دوم اتریوم، یعنی آربیتروم (Arbitrum) فعالیت می‌کند. توکن اصلی این پروتکل، یعنی OMIC، توسط چند ارز دیگر، از جمله ارز دیجیتال باثبات یواس‌دی کوین (USDC) و توکن‌های تأمین‌کننده نقدینگی پروتکل خود پشتیبانی می‌شود.

https://cdn.arzdigital.com/uploads/2021/11/chart-12-1024x1024.png

اومیکرون تنها در صرافی غیرمتمرکز سوشی سواپ (SushiSwap) قابل‌معامله است و طبق داده‌های وب‌سایت کوین گکو (CoinGecko)، حجم معاملات ۲۴ ساعته آن در بازار جفت‌ارز «OMIC/USDC» حدود ۵۷۵,۰۰۰ دلار بوده است. گفتنی است که کوین گکو اطلاعات بیشتری درباره عرضه یا ارزش کل بازار این توکن در اختیار ندارد.

این پروژه کشت سودِ مبتنی بر اوراق بدهی، در اوایل نوامبر (آبان)، یعنی پیش از کشف سویه جدید ویروس کرونا و به‌عنوان یک فورک از پروتکل دیفای اولیمپوس دائو (OlympusDAO) شروع به کار کرد، اما به‌غیر از نامش هیچ ارتباط دیگری با ویروس کرونا ندارد.

اواخر هفته گذشته، بازارهای مالی با انتشار اخبار مربوط به کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا با افزایش فشار فروش موجه شدند و رشد ماه نوامبر (آبان) شاخص‌های سهام «S&P۵۰۰» و نزدک کامپوزیت (Nasdaq Composite) از بین رفت.

اکنون اما با شروع هفته جدید، بازارهای ارز دیجیتال پس از سقوط به پایین‌ترین سطوح قیمتی خود از اواسط اکتبر (مهر)، دوباره سبز شده و با این اتفاق آینده بازار روشن‌تر از قبل به نظر می‌رسد. ارزش کل بازار ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۵.۶ درصد افزایش یافته و هم‌اکنون به ۲.۷۱ تریلیون دلار رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =