با وجود افزایش قیمت مواداولیه ساخت پنل‌های خورشیدی، روند فزاینده تقاضا همچنان در این حوزه ادامه دارد.

انرژی‌های خورشیدی تا سال ۲۰۲۶ حاکم بازار انرژی می‌شوند

آژانس بین المللی انرژی (IEA) چهارشنبه یکم دسامبر اعلام کرد: تا سال ۲۰۲۶، بر ظرفیت تولید انرژی خورشیدی ۹۵ درصد افزوده خواهد شد.

آمار آژانس بین المللی انرژی (IEA)؛ نشان دهنده کاهش تقاضای منابع نفتی در آینده نه چندان دور و زنگ هشداری برای اقتصادهای نفتی است.

به گزارش رویترز، با وجود افزایش قیمت مواد اولیه برای ساخت پنل های خورشیدی و توربین های بادی، میزان تولید این صفحات افزایش یافته است.

موسسه دیده بان انرژی مستقر در پاریس در گزارش سالانه خود از بازار انرژی های تجدیدپذیر آورده است: از سال ۲۰۲۱ تاکنون، این دومین بار است که میزان تولید پنل های خورشیدی تا این اندازه افزایش یافته است.

فاتیح بیرول؛ رییس و مدیر اجرایی آژانس بین المللی انرژی می گوید: رکورد جدید تولید در سال جاری میلادی به همراه ۲۹۰ گیگاوات که در مراحل پایانی استفاده هستند، نشان دهنده ظهور اقتصاد جدید جهانی است.

آینده استارتاپ‌های حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر

با افزایش قیمت منابع انرژی، مواد خام و فلزات، چالش های بسیاری در صنایع انرژی های تجدیدپذیر ایجاد شده، اما قیمت های فزاینده منابع نفتی موجب شده است، همچنان راه اندازی این صنایع برای آینده، مقرون به صرفه و رقابتی باشد.

آژانس بین المللی انرژی همچنین اعلام کرد تا سال ۲۰۲۶، مجموع ظرفیت تولید انرژی خورشیدی معادل مجموع انرژی تولیدی از منابع فسیلی و انرژی هسته ای خواهد بود.

اجلاس گلاسگو (COP۲۶) در ماه گذشته میلادی، موجب افزایش قیمت ها شد، اما برای عمل به تعهدات کشورها برای همکاری در جهت کاهش گرمایش جهانی، کشورها حمایت خود را بر رشد کسب و کار حوزه انرژی های پایدار و تجدید پذیر قرار خواهند داد.

با ادامه این روند، افزایش قیمت مواد اولیه تولید پنل های خورشیدی و توربین های بادی نیز مانع سلطه استارتاپ های حوزه انرژی های پایدار و تجدیدپذیر در بازار کسب و کار در آینده نخواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.