این هفته در شرایطی به پایان رسید که قیمت طلا نسبت به آغاز هفته با اندکی افزایش روبرو بود و نوساناتی نیز در بازار سکه رخ داد که می‌توان گفت دو موضوع شروع مذاکرات و انتشار ویروس اومیکرون، بر این بازارها تاثیرگذار بود.

تغییرات ۶ روزه بازار سکه/ اُمیکرون قیمت طلا را افزایش داد

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس قیمت بازار، روز شنبه ۶ آذرماه، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، با یک میلیون و ۲۵۴ هزار تومان بسته شد در حالی که در پایان هفته و در روز ۱۱ آذرماه، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، به حدود یک میلیون و ۲۶۰ هزار تومان رسید.

در روزهای میانی این هفته نیز به جز سه شنبه، در سایر روزها شاهد افزایش قیمت طلا بودیم به طوری که در روز دوشنبه هر گرم طلای ۱۸ عیار، قیمت یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان را نیز رد کرد، اما با کاهش در روز سه شنبه به حدود یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید.

همچنین قیمت سکه در همین هفته روند صعودی داشت و قیمت هر قطعه سکه از ۱۲ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان در روز شنبه، به حدود ۱۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان در روز پنج شنبه رسید.

سکه امامی در حالی در روز شنبه ۱۲ میلیون و ۵۶۵ هزار تومان به فروش رسید که مانند طلای ۱۸ عیار در روزهای بعدی به جز سه شنبه با افزایش قیمت مواجه شد و در روز دوشنبه به حدود ۱۲ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان نیز رسید.

نیم سکه نیز در روز شنبه ۶ آذرماه، ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت خورد و در روز پنج شنبه ۱۱ آذرماه به حدود ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید، ولی برخلاف طلای ۱۸ عیار و سکه امامی، علاوه بر سه شنبه، در روز یکشنبه نیز کاهش داشت، اما مجموعا به فراتر از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نرسید.

در عین حال، ربع سکه نیز در آغاز هفته به قیمت ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسید و در پایان هفته نیز بر مدار همان قیمت می چرخید، اگرچه در روزهای دوشنبه و چهارشنبه بر مدار افزایش قرار داشت و به ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان نیز رسید.

به نظر کارشناسان، هر چند آغاز مذاکرات می توانست بر افزایش قیمت طلا در هفته گذشته موثر باشد اما بازار طلا، هیجانی نشد و در روز سه شنبه روند کاهشی داشت که می توان آن را ناشی از کاهش نرخ ارز در بازار در این روز دانست.

علاوه بر آن، خبر انتشار نوع جدید ویروس کرونا و ایجاد ابهام در خصوص رشد اقتصادی کشورها در ماه های آینده باعث شد که قیمت طلای جهانی تحت تاثیر آن قرار بگیرد و بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری، در روز چهارشنبه ۱۰ آذرماه با نیم درصد افزایش به ۱۷۸۱ دلار و ۸۶ سنت رسید.

همچنین بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا به پایین ترین رکورد سه هفته اخیر رسید تا از قیمت طلا پشتیبانی کند به طوری که قیمت طلا تحت تاثیر بازده پایین تر اوراق قرضه و نیز شیوع واریانت اُمیکرون، افزایش یافت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =