نرخ دلار آمریکا در هفته‌ای که گذشت با افت و خیز همراه بود و در کانال ۲۹ هزار تومان نوسان داشت.

نوسان نرخ ارز در بازار/ دلار در کانال ۲۹ هزار تومان ماند

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی روند تغییرات قیمت ارز در دومین هفته آذرماه نشان می دهد که نرخ دلار در معاملات اولین روز هفته (شنبه ۶ آذرماه) در بازار آزاد به نسبت هفته قبل با افزایش ۳۰۰ تومانی همراه بود و به ۲۹ هزار و ۲۵۰ تومان رسید.

در این روز، قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی ملی ۲۷ هزار و ۲۰۳ تومان و قیمت فروش آن ۲۷ هزار و ۷۵۳ تومان اعلام شده بود، این در حالی است که قیمت خرید یورو در این صرافی ۳۰ هزار و ۹۸۶ تومان و قیمت فروش آن هم ۳۱ هزار و ۶۱۲ تومان بود.

در ادامه روند افت قیمتی دلار آمریکا در بازار آزاد، این ارز روز یکشنبه (۷ آذرماه) به مبلغ ۲۹ هزار و ۱۰ تومان رسید و قیمت فروش دلار آمریکا طبق اعلام صرافی بانک ملی در این روز ۲۶ هزار و ۷۱۵ تومان و قیمت خرید آن ۲۶ هزار و ۱۸۶ تومان بود.

همچنین، قیمت خرید یورو بر اساس اعلام صرافی بانک ملی در روز یکشنبه ۳۰ هزار و ۱۹۴ تومان و نرخ فروش هم ۳۰ هزار و ۸۰۴ تومان تعیین شد. در روز دوشنبه (۸ آذرماه) قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد روندی افزایشی داشت و به ۲۹ هزار و ۴۱۰ تومان رسید.

تغییرات نرخ ارز در بازار/ دلار در کانال ۲۹ هزار تومان ماند

با این حال، نرخ دلار در روز سه شنبه (۹ آذرماه) در بازار آزاد و صرفی ملی به دلیل مذاکرات هسته ای کاهش پیدا کرد به طوری که قیمت خرید دلار آمریکا در صرافی ملی به ۲۵ هزار و ۹۸۸ تومان و قیمت فروش آن به ۲۶ هزار و ۵۱۳ تومان رسید.

قیمت ارز در بازار آزاد نیز در این روز روند کاهشی داشت و با کاهش ۱.۰۶ درصدی به ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. یورو نیز بر اساس نرخ رسمی اعلامی صرافی بانک ملی به قیمت ۳۰ هزار و ۱۹۴ تومان خریداری و قیمت فروش آن ۳۰ هزار و ۸۰۴ تومان اعلام شد.

در روز چهارشنبه (۱۰ آذرماه) قیمت دلار آمریکا در بازار آزاد برخلاف روز قبل افزایش پیدا کرد و به ۲۹ هزار و ۱۸۰ تومان رسید. در صرافی ملی نیز این ارز با قیمت ۲۶ هزار و ۸۷ تومان معامله شد. همچنین، قیمت خرید یورو از سوی صرافی ملی در روز چهارشنبه ۳۰ هزار و ۴۵ تومان اعلام شد.

روز پنج شنبه (۱۱ آذرماه) نیز هر دلار ۲۹ هزار و ۱۰۰ تومان و یورو نیز ۳۳ هزار تومان فروخته شد.

یادآور می شود، به دلیل برگزاری مذاکرات هسته ای و با توجه به اینکه احتمال می رود توافقاتی در حوزه رفع تحریم ها صورت گیرد، نوسانات قیمتی ارز ممکن است طی هفته آینده هم ادامه دار باشد.

از طرفی، برخی معتقدند عرضه ارز در صرافی ملی و تشکیل صف های طولانی برای دریافت آن با کارت ملی به قیمت پایین تر از بازار آزاد، در نوسانی شدن قیمت ها در این بازار بی تاثیر نیست و یکی از دلایل اافت و خیز اخیر نرخ ها است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =