بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبان ماه امسال انجام شد که حدود ۹۰ درصد از کل تراکنش‌های به ثبت رسیده از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی بوده است.

ثبت بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبان‌ماه

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس آخرین گزارش ماهانه شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک) در آبان ماه سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تراکنش شاپرکی انجام شده که نشان از افزایش ۲۹ دهم درصدی تراکنش‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

بر اساس گزارش شاپرک، قریب به ۸۹.۵۹ درصد این تراکنش‌ها مربوط کارتخوان‌های فروشگاهی،۷.۱۳ درصد ابزار پذیرش اینترنتی و ۳.۳۹ درصد مربوط به تراکنش‌های موبایلی بوده است. این یعنی هنوز تراکنش‌های مربوط به کارتخوان‌های فروشگاهی پیشتاز دیگر ابزارهای پرداخت در شبکه بانکی هستند.

انجام بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبانماه

همچنین مقایسه تعداد هر یک از ابزارهای پذیرش فعال سیستمی در آبان ماه ۱۴۰۰ نسبت به ماه گذشته، نشان می‌دهد تعداد ابزارهای فعال سیستمی پذیرش اینترنتی، موبایلی و کارتخوان فروشگاهی نسبت به مهرماه با رشد ۱.۳۶ درصدی همراه بوده است؛ به گونه‌ای که تعداد ابزار پذیرش اینترنتی در آبان ماه با رشد ۲.۰۱ درصدی نسبت به مهرماه ۱۴۰۰ به رقم ۱,۶۲۲,۴۵۳ رسیده است.

انجام بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبانماه

به عبارت دیگر می‌توان گفت مجموع ابزارهای تراکنش‌های بانکی اعم از اینترنتی، موبایلی و فروشگاهی در آبانماه با ۱.۳۶ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۲ میلیون ۷۷۵ هزار و ۲۸۴ عدد رسیده است.

بیشترین افزایش در این ابزارهای پرداخت مربوط به ابزار پذیرش اینترنتی با ۲.۰۱ درصد رشد بوده است.

اخبار مرتبط:

مجموع کارت‌های بانکی تراکنش‌دار به رقم ۱۲۱ میلیون رسید

ثبت ۳.۱ میلیارد تراکنش بانکی در ۳۰ روز/ سهم هر روز؛ ۱۰۰ میلیون تراکنش

سهم هر ایرانی چند کارت بانکی است؟

افزایش ۳۲ درصدی تراکنش های الکترونیکی

شاپرک در بخشی دیگری از گزارش خود به سهم بانک‌های مختلف از بازار تراکنش‌های بانکی درآبان ماه پرداخته که در این رابطه سهم بانک ملت در زمینه تعداد تراکنش‌ها و میزان ریالی از دیگر بانک‌ها بیشتر بوده و در جایگاه نخست در بین تمام بانک‌های پذیرنده قرار دارد.

پس از بانک ملت، به ترتیب بانک‌های ملی، صادرات، سپه، پارسیان، کشاورزی، تجارت، سامان و رفاه کارگران بیشترین سهم را از تعداد تراکنش‌ها و بانک‌های ملی، صادرات، تجارت، کشاورزی، سپه، آینده، سامان و رفاه بیشترین سهم را از مبلغ تراکنش‌های شبکه پرداخت داشته‌اند.

انجام بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبانماه

انجام بیش از ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی در آبانماه

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.