هنوز هم بسیاری از افراد نمی‌دانند که اِتِریوم قابل خرید و فروش نیست و آنچه معامله می‌شود، اِتِر است.

اِتریوم می‌خریم یا اِتِر؟

در سایت فوربس آمده است: هنوز هم باور غلط مصطلح در میان افراد وجود دارد. افراد تصور می کنند آنچه را خریداری می کنند اتریوم است. در حالی که اتریوم قابل خرید و فروش نیست. اتریوم؛ بلاکچین؛ شبکه غیر قابل معامله است.

آنچه شما خرید و فروش می کنید، اتر (Ether) است که در شبکه اتریوم استفاده می کنید. با توجه به محبوبیت اتریوم، فرایند خرید اِتِر بسیار آسان است.

اتریوم

چرا سرمایه گذاری روی اِتِر جذابیت دارد؟

دلیل اول می تواند ارزش آن باشد که می تواند به عنوان ارز مجازی مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، وقتی به پروتکل های جدید انتقال می یابد، جذابیت آن افزایش می یابد. دلیل سوم هم شاید افزایش استفاده ها از اپلیکیشن های غیرمتمرکز و توزیع شده اتریوم باشد که موجب افزایش تقاضای اتر می شود.

  • در فرایندی مختصر، ابتدا یک صرافی رمز ارز انتخاب می کنید. در حال حاضر، پلتفرم های معاملاتی و صرافی های کریپتوی بسیاری در حال فعالیت هستند. کوین بیس (Coinbase)، بایننس (Binance) و کراکن (Kraken) از بزرگترین صرافی های این روزها به شمار می آیند.
  • سپس باید پول فیات (ارز رایج) سپرده گذاری کنید. برای خرید اتر باید در پلتفرم معاملاتی خود، پول فیات مانند دلار ودیعه بگذارید یا حساب صرافی خود را به حساب بانکی خود متصل کنید.
  • در این مرحله، می توانید برای خرید اِتِر در پلتفرم معاملاتی صرافی اقدام کنید. سپس می توانید آن را نگهداری، خرید و فروش یا با سایر رمز ارزها معاوضه و معامله کنید. حواستان به مالیاتی که بابت هر تراکنش باید بپردازید باشد.
  • از یک والت (Wallet) استفاده کنید. وقتی اِتِر را در کیف پول دیجیتال پلتفرم معاملاتی صرافی نگهداری می کنید، ضریب امنیت آن کاهش می یابد. اگر هکری بتواند به پلتفرم صرافی نفوذ کند، سرمایه افراد هم در اَمان نیست. اگر قصد معامله یا فروش سکه های خود را ندارید، باید برای کاهش خطرات اینترنتی، حتما آن ها را باید به یک کیف پول دیجیتال دیگر مانند کُلد والت (Cold Wallet) منتقل کنید. کُلد والت ها به دلیل عدم اتصال آنلاین به اینترنت، در معرض حملات سایبری هکرها نیستند.

علاوه بر خرید اِتِر به صورت مستقیم، سرمایه گذاری در شرکت هایی که اپلیکیشن هایی برای استفاده در شبکه اتریوم می سازند نیز از دیگر راه های سرمایه گذاری روی اِتِر است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =