برعکس تصور عمومی، تمام رمزارزهای موجود ارزشمند نیستند و برخی از آنها بیش از آنکه باعث حفظ و افزایش دارایی شما شوند، باعث از بین رفتن آن می‌شوند.

همه آنچه باید درباره رمزارزهای بی‌ارزش بدانید!

به گزارش کارآفرین نیوز، چند سال پیش کسی فکرش را هم نمی‌کرد که سرمایه‌گذاران بزرگ در بازارهایی مانند طلا، ارز، مسکن و بورس‌های جهانی شروع به سرمایه گذاری روی ارزهایی کنند که هیچ پشتوانه‌ای ندارند و صرفا در فضای وب ارزشمند هستند، اما حالا بیت کوین این رویای قدیمی مهندسان کامپیوتر را تبدیل به واقعیت کرده است.

در این سال‌ها با افزایش محبوبیت رمزارزها هر روز شاهد راه اندازی و معرفی توکن‌های جدیدی هستیم؛ آمار دقیقی از تعداد رمز ارزهای موجود در جهان وجود ندارد، اما به صورت کلی تعداد آنها بیش از ۳۰۰۰ رمز ارز تخمین زده می‌شود.

نکته قابل توجه درباره رمز ارزها اینجاست که تمام آنها ارزشمند نیستند و برخی صرفا جهت سوءاستفاده از افرادی که در این حوزه اطلاعات کافی ندارند، طراحی شده‌اند.

این به اصطلاح رمز ارزها سازندگان مشخصی ندارند، وایت پیپر (White Paper) آنها دقیق نیست (وایت پیپر و نقشه راه ارزهایی که از اعتبار خوبی برخوردار هستند به صورت فنی و با استفاده از تکنیک خاصی نوشته می شوند و درک آن برای هر فردی سخت است. بنابراین معمولا وایت پیپر یک رمز ارز بی‌ارزش کپی ارز دیگری است و حتی بیشتر آنها فاقد این پارامتر هستند و هیچ نقشه راهی ندارند) و ایضا هدفی هم برای شکل گیری آنها مشخص نشده است.

از دیگر ویژگی‌های رمزارزهای بی‌ارزش می‌توان به کپی بودن و عدم مشخص کردن محدودیت برای تعداد و نحوه عرضه آنها اشاره کرد.

همه آنچه باید درباره رمزارزهای بی‌ارزش بدانید!

رمزارزهای بی‌ارزش به دلیل اینکه ماهیتا هیچ دلیل قانع کننده‌ای برای سرمایه گذار جهت سرمایه گذاری یافت نمی‌کنند به سمت تبلیغات اغوا کننده و استفاده از سلبریتی‌های جهت معرفی خود می‌روند.

به طور معمول ارزهایی که به عنوان بی‌ارزش شناسایی می‌شوند دارای تیم توسعه دهنده کوچکی هستند که افراد آن ناشناس، بدون هیچ سابقه کاری آن را هدایت می کنند. از این رو قبل از سرمایه گذاری در هر پروژه‌ای باید تیم پشتیبانی و سابقه کاری آنها را بررسی کنید.

اخبار مرتبط:

توکن هم‌نام با سویه جدید ویروس کرونا ۹۰۰ درصد رشد کرد

اِتریوم می‌خریم یا اِتِر؟

گام اول ایران در ایجاد رمزارز ملی/ پرداخت‌ها تسهیل می‌شود

شرکت‌های برتر فناوری بلاکچین جهان را بشناسید

اِتِریوم؛ دومین رمز ارز پیشتاز جهان را بشناسید

همچنین قیمت آنها نوسان شدیدتری نسبت به رمزارزهای محبوب و جهان روا دارد به طوری که سرمایه گذاران روی رمز ارزهای بی‌ارزش یا خیلی سود می‌کنند یا به کلی اصل پول خود را هم از دست می‌دهند. به همین دلیل سرمایه گذاری روی آنها ریسک بسیار بالایی دارد.

معروف ترین رمز ارزهای بی‌ارزش بازار در سال ۲۰۲۱

در سال‌های اخیر تعداد زیادی رمزارز بی‌ارزش به وجود آمده است، اما مشهورترین آنها که در سال جاری میلادی سرو صدا کردند عبارتند از دوج کوین، شیبا اینو و سیف‌مون. این رمز ارزها با دلایل واهی به صورت انفجاری ارزششان افزایش پیدا کرد و مشخص نیست این روند تا چه زمانی پایدار خواهد ماند. برخی از کارشناسان اصلی‌ترین دلیل محبوبیت رمز ارزهای بی‌ارزش را حجم بالای نوسان آن می‌دانند که برای جوانان و سرمایه گذاران خرد بسیار جذاب است.

دوج کوین (Dogecoin)

در آخرین روزهای سال ۲۰۱۳ پروژه ای به نام دوج کوین راه اندازی شد که هدف آن تنها تمسخر و شوخی با ارز بیت کوین بود. اما این امر آنقدر برای طرفداران هیجان انگیز بود که امروزه یکی از بهترین میم کوین های بازار است. لازم به ذکر است یکی از عوامل تاثیرگذار در نوسانات قیمت Dogecoin توییت های حمایتی ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا است.

شیبا اینو (Shiba Inu)

یکی دیگر از رمزارزهای بی پشتوانه‌ای که در سال ۲۰۲۱ جنجال خبری بزرگی ایجاد کرد، شیبا اینو (SHIBA-INU) است. از آنجا که پذیرش یک توکن توسط پلتفرم های بزرگ تاثیر زیادی بر قیمت آنها دارد این توکن با قرار گرفتن در لیست صرافی بایننس توانست رشد قابل توجهی را تجربه کند و این توکن جزو لیست بهترین رمز ارزهای بی‌ارزش قرار گرفت.

سیف مون (SafeMoon)

یکی دیگر از رمز ارزهای بی‌ارزش سیف مون است که پتانسیل بالایی دارد و اخیرا تمرکز بر این توکن افزایش یافته است. همچنین با توجه به تیم پشتیبانی قوی و استراتژی صحیح می توانیم با افزایش سایر ارزها و آلت کوین ها به رشد آن امیدوار باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =