نظرسنجی ایسپا نشان می‌دهد که برخلاف سروصدای زیاد دلار و ارز از یکسو و رمزارزها از سوی دیگر، مردم هنوز به زمین و مسکن اطمینان بیشتری دارند و اگر پول در اختیار داشته باشند ترجیح می‌دهند که آن را در زمین و مسکن سرمایه‌گذاری نمایند.

کم‌رغبتی مردم به سرمایه‌گذاری در خرید دلار و رمزارز

به گزارش کارآفرین نیوز، آخرین نظرسنجی ایسپا در آبان ۱۴۰۰ حاکی از آن است که مردم سرمایه گذاری در زمین و مسکن را ترجیح می دهند و حدود ۳۷ درصد از جامعه آماری در پاسخ به اینکه اگر مبلغی پول در اختیار داشته باشید، ترجیح می دهید در کجا سرمایه گذاری کنید؟، گفته اند که سرمایه گذاری در "زمین و مسکن" را ترجیح می دهند.

نکته جالب در این نظرسنجی این است که علیرغم شرایط نامتعادل بازار کسب و کار و تولید، و سختی ها و مشکلات آن، پس از رغبت مخاطبان به سرمایه گذاری در زمین و مسکن، حدود ۲۳ درصد پاسخ داده اند که پول خود را در "اشتغالزایی و کارآفرینی" سرمایه گذاری می کنند.

"خریدن طلا و سکه" و "پس انداز در بانک" با ۹.۶ و ۸.۹ درصد در رتبه های بعدی این نظرسنجی قرار دارند. اما سرمایه گذاری در "رمزارزها" و "خرید دلار و ارز" طرفداران کمی دارد که نشان دهنده اعتماد اندک جامعه آماری به این بازارها است.

نکته دیگر در این نظرسنجی آن است که سرمایه گذاری در "بورس" در رتبه آخر در این نظرسنجی قرار گرفته است. بازار سرمایه از سال گذشته تاکنون، فراز و نشیب زیادی داشته و بسیاری از مردم، سرمایه خود را در این بازار از دست دادند تا جایی که اکنون کمترین اعتماد مردم به بورس وجود دارد و با وجود صدور ۹ میلیون کد بورسی در ۶ ماهه سال ۹۹، دیگر از آن هجوم های دسته جمعی به بورس خبری نیست.

البته قریب ۱۰ درصد از جامعه آماری این نظرسنجی، سرمایه گذاری در سایر حوزه ها را ترجیح داده و به هیچ کدارم از موارد قبلی، رغبت نداشته اند و ۶.۳ درصد نیز در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری در حوزه های مذکور، مردد بوده و تصمیم دقیقی اعلام نکردند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =