تازه‌ترین آمارهای اعلامی وزارت راه و شهرسازی از تعداد ثبت‌نام شدگان طرح نهضت ملی نشان می‌دهد که قریب به دو میلیون نفر در سامانه ثمن ثبت‌نام کردند.

تعداد متقاضیان واحدهای نهضت ملی مسکن به دو میلیون نفر رسید

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تا امروز ۱۶ آذرماه یک میلیون و ۹۸۶ هزار و ۳۶۶ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن (ثمن) ثبت نام کردند.

گفتنی است، ثبت‌نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن یک ماه بعد از ابلاغ قانون جهش تولید توسط رییس‌جمهوری از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir آغاز شده و آخرین مهلت آن، ۳۰ آذرماه تعیین شده است.

بر اساس این طرح قرار است دولت طی چهار سال چهار میلیون مسکن (سالانه یک میلیون مسکن) ایجاد کند.

مسکن ملی

متقاضیان با داشتن شروط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در حوزه مسکن، می‌توانند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

همچنین، زنان خودسرپرست نیز مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سایر مجردان با شرط تاهل در زمان تحویل واحد می‌توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی) مشارکت داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =