وزیر اقتصادی با تاکید بر اینکه حذف ارز ترجیحی، تکلیف قانونی است، گفت: اکنون به غیر از دارو و گندم فقط برای ۵ قلم کالا ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص می یابد.

ارز ۴۲۰۰ تدریجی حذف می‌شود

به گزارش کارآفرین نیوز، سیداحسان خاندوزی که در روز دانشجو، در جمع نمایندگان تشکل های دانشجویی سخن می گفت، ادامه داد: به دنبال این هستیم که حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی به تدریج صورت گیرد تا یکباره فشار ایجاد نشود.

وزیر اقتصاد یکی از اثرات دلار ۴۲۰۰ تومانی را عدم تولید نهاده های دامی برشمرد و گفت: یکی از علت‌هایی که تولیدکنندگان به سمت تولید نهاده‌های دامی در کشور نمی‌روند به خاطر این است که نمی‌توانند با واردات نهاده‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی رقابت کنند و تولید آن‌ها به صرفه نیست.

خاندوزی در مورد واگذاری ۱۱۰ هزار میلیارد تومان سهام در بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: قرار است این اوراق در اختیار سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌ها قرار بگیرد زیرا در واقع یک نوع تغییر مالکیت در دولت است و به طور مستقیم در بازار سرمایه عرضه نمی‌شود و تاثیر منفی در بورس نخواهد داشت.

وی در پاسخ به پرسشی درباره تورم تاکید کرد: علت اصلی مشکل تورم را باید ضعف نظارت بر خلق پول بانک‌ها و همچنین کسری بودجه‌ای دانست که دولت‌ها به آن دامن زده‌اند. وزیر اقتصاد وعده داد: قرار است برای ثبات مقررات، متغیرهای کلیدی در بودجه سال آینده فرمول قطعی داشته باشند.

خاندوزی همچنین در پاسخ به سوالی درباره قانون رمزارزها گفت: در کشور نمی‌توانیم چشم خود را بر این پدیده ببندیم و باید در برابر آن مواجهه فعالانه و تعیین مقررات داشته باشیم که کمیته تصمیم‌گیری در حال تهیه پیش‌نویسی در این‌باره است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.