رییس مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به اینکه ارز ترجیحی باید به تدریج حذف شود، بیان داشت: هر سه قوه موافق حذف ارز ترجیحی هستند.

قوای ۳ گانه موافق حذف ارز ترجیحی از اقتصاد

به گزارش کارآفرین نیوز، در روزهای اخیر سه نمایشگاه تخصصی در حوزه آبیاری و ماشین‌های کشاورزی، نساجی و فولاد در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

سید رضا تقوی، نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلام‌شهر و پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار کارآفرین نیوز در خصوص مسئله قاچاق در کشور، گفت: قاچاق همیشه خواهد بود، اما چند مسئله را باید در نظر گرفت. اول اینکه سیاست‌های نظام باید حمایت از تولید باشد. از سوی دیگر تولیدکننده نیز باید کیفیت تولید محصولات خود را افزایش دهد تا افراد به سمت جنس خارجی نروند.

نمایشگاه نساجی

تقوی در ادامه گفت: نکته دیگر این است که باید هزینه قاچاق در کشور افزایش پیدا کند در واقع افرادی که به دنبال قاچاق هستند، باید با هزینه‌های هنگفتی مواجه شوند و ریسک و خطرپذیری قاچاق افزایش پیدا کند تا کالای قاچاق کمتر وارد کشور شود.

به گفته رییس مجمع نمایندگان تهران، سیاست‌ گذاری ها در تولید بسیار مهم بوده، چرا که با سیاست‌گذاری صحیح، تولیدکننده پشتیبانی شده و در نتیجه تولید در کشور رونق خواهد گرفت.

تقوی در بخش دیگری از صبحت های خود در خصوص ارز ۴۲۰۰ تومانی گفت: هر سه قوه موافق حذف ارز ترجیحی هستند، با این‌ وجود این ارز به زندگی مردم گره‌خورده است.

وی افزود: به طور مثال حذف این ارز باعث افزایش سرسام‌آور قیمت دارو شده که این در جامعه تنش روانی ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: این ارز ترجیحی یک بیماری بوده که آهسته‌آهسته باید آن را مداوا کرد.

تقوی در بخش انتهایی صحبت‌های خود در خصوص سامانه‌های شفافیت به‌ منظور حمایت از تولید، گفت: در خصوص شفافیت باید گفت که ابتدا باید مجلس شفاف شود تا بتوان به تولیدکننده گفت شفاف‌سازی را انجام دهد. با وجود اینکه، عده‌ای مخالف شفاف‌سازی هستند؛ اما به‌ زودی این طرح نهایی خواهد شد و در واقع افزایش شفافیت در مجلس، پایه‌گذاری شفافیت در همه امور خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =