مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع، گفت: احداث ۶ هزار مگاوات نیروگاه با انجام برخی اقدامات موازی همزمان با دوره پیشبرد در آستانه انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی است.

برنامه‌ریزی برای احداث ۱۴ پروژه نیروگاهی برق در ۱۵ استان

به گزارش کارآفرین نیوز، سید زمان حسینی، در خصوص جزئیات احداث ۱۰ هزارمگاوات نیروگاه توسط بخش صنایع افزود: در تاریخ ۱۹ مهر امسال تفاهم‌نامه احداث حداقل ۱۰ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید از طریق صنایع بین وزارتخانه نیرو و صمت مبادله شد. سرمایه‌گذاری این بخش توسط سرمایه‌گذاران صنعتی و معدنی کشور انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه صنایع معدنی شامل صنایع تولید فولاد، مس و آلومینیوم است، اضافه کرد: طرح احداث ۱۰ هزارمگاوات نیروگاه توسط بخش خصوصی در ۱۴ پروژه و با هدف تامین برق پایدار و مستمر برای این صنایع معدنی است، یعنی به عبارتی دیگر صنایع بتوانند خودشان برق مورد نیاز خود را تامین کنند.

نیروگاه برق

پیش‌بینی احداث ۱۴ پروژه در ۱۵ استان کشور

مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع، گفت: این پروژه‌ها در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، مرکزی و هرمزگان احداث خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای احداث نیروگاه سه مرحله پیشبرد، عملیات اجرایی و تست و سنکرون وجود دارد، افزود: مرحله اول قسمت پیشبرد بوده که یک مرحله مقدماتی و مطالعاتی است به عبارتی دیگر در این قسمت احداث نیروگاه از نظر محیط زیست، سوخت، گاز، زمین، آب و سایر مشخصات فنی بررسی می‌شود.

حسینی تصریح کرد: در حال حاضر بعد از گذشت ۵۰ روز از امضای تفاهم‌نامه در دوره پیشبرد برای هر ۱۴ پروژه حدود ۳۷ درصد پیشرفت داشتیم که این رقم در بحث احداث نیروگاه، در مقایسه با گذشته دارای پیشرفت چشمگیری است.

۱۴ پروژه در مرحله پیشبرد قرار دارد

وی در خصوص استقبال صنایع از این طرح، گفت: با توجه به پشتیبانی‌هایی که از سوی وزارتخانه‌های نیرو و صمت شده، صنایع معدنی استقبال خوبی از طرح احداث حداقل ۱۰ هزار مگاوات کرده‌اند.

مجری طرح احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع افزود: با آمادگی برخی شرکت‌های صنعتی و معدنی همچنین با انجام برخی اقدامات موازی همزمان با دوره پیشبرد حدود ۶ هزار مگاوات نیروگاه در آستانه انتخاب پیمانکار و آغاز عملیات اجرایی است.

برنامه‌ریزی برای احداث ۱۴ پروژه نیروگاهی برق در ۱۵ استان

به گفته وی، مسئول نظارت بر اجرا و پیگیری امور این تفاهم‌نامه از سوی وزارت صمت شرکت ایمیدرو و از سوی وزارت نیرو شرکت توانیر است.

حسینی همچنین با اشاره به میزان سرمایه‌گذاری صنایع افزود: برای احداث ۱۰ هزار مگاوات نیروگاه توسط صنایع حدود ۵ میلیارد یورو معادل حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =