با جدا شدن دومین نفر از تیم نگهدارندگان هسته مرکزی بیت کوین، تعداد افرادی که دسترسی مستقیم به منبع کُدهای رمز ارز در گیت هاب دارند به پنج نفر رسید که با آگاهی از تاثیر گیت هاب در بازار رمز ارزها می‌توان به نقش موثر این افراد پی برد.

جدایی دومین عضو تیم توسعه دهندگان هسته مرکزی بیت کوین

به گزارش کوین تلگراف، دومین نفر از تیم توسعه دهنده هسته مرکزی بیت کوین که دارای دسترسی مستقیم در گیت هاب نیز بوده از این تیم جدا شد. بیت کوین کور (Bitcoin Core)؛ یک نرم‌افزار برای انجام تراکنش ها و ذخیره کوین ها است و با شبکه بیت کوین (Bitcoin) تفاوت دارد.

کوین تلگراف تاکید کرده به دلیل ماهیت تمرکز زدایی بلاکچین ها، هیچ شخص، شرکت یا سازمانی نمی تواند رمز ارزهای بر بستر بلاکچین از جمله بیت کوین را کنترل کند بلکه تنها می توانند با توافق و تایید نهایی گروه های دیگر دست به ایجاد تغییرات یا بازسازی بزنند.

ساموئل دابسون

ساموئل دابسون در رشته توییت های خود روز جمعه ۱۰ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آذر) از جدایی خود از تیم نگهدارنده هسته مرکزی بیت کوین (Bitcoin Core) خبر داد. دابسون در توییت خود آورده است: رسما" جدایی خود را از تیم نگهداری بیت کوین کور اعلام می کنم.

از جان ففر برای حمایت همه جانبه اش تشکر می کنم که بدون کمک های او، امکان توسعه پروژه تا این حد امکان نداشت. بیت کوین ابداعی ساتوشی ناکاموتو تاکنون تغییرات بسیار داشته، اما از آنجایی که یک پروژه متن باز (open Source) است همیشه جذابیت و سختی کار را به همراه داشته و خواهد داشت.

وی به دلیل دارا بودن دسترسی مستقیم به کُدهای رمز ارزها در گیت هاب (GitHub)، مسئول تضمین امنیت پروتکل بیت کوین بوده است.

گیت هاب (GitHub)؛ استارت آپی است که در سال ۲۰۰۸ میلادی راه اندازی شد و هم اکنون بزرگترین میزبان پروژه های همکاری های تیمی برای توسعه شبکه های رمز ارز است. گیت هاب به سرعت به محبوب ترین میزبان کُد منبع تبدیل شد به گونه ای که از سال ۲۰۱۲، مایکروسافت نیز به جرگه کاربران گیت هاب پیوست. در اکتبر ۲۰۱۸ مایکروسافت با پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار، مالکیت این استارتاپ را به دست آورد و هم اکنون گیت هاب، بزرگترین میزبان کُد منبع در جهان محسوب می شود و بیشترین تعداد ذخیره سازی پروژه های مشترک برنامه نویسان و توسعه دهندگان در آن موجود است. دلیل محبوبیت گیت هاب هم قابلیت حفظ سوابق تغییرات با پروفایل تغییر یا توسعه دهنده است.

با درک ماهیت و کاربُرد گیت هاب می توان به نقش کلیدی ساموئل دابسون در پروژه های توسعه بیت کوین پی بُرد. از اکتبر ۲۰۲۱ تاکنون (مهر ۱۴۰۰)، دابسون؛ دومین نفری است که از تیم نگهدارنده بیت کوین کور جدا می شود. سایت بیت کوین فروم اعلام کرده تاکنون ۵ نفر از کسانی که دسترسی مستقیم به منبع کُدهای بیت کوین داشته اند، از این تیم جدا شده اند. در حال حاضر، ولادیمیر ون درلان؛ رهبر تیم نگهدارندگان و توسعه دهندگان هسته مرکزی بیت کوین (Bitcoin Core) است.

هنوز همه ابعاد جدایی اعضای تیم نگهدارنده هسته مرکزی بیت کوین روشن نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =